Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Ylli Baka - Bandill Te Paçim Samalet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bandill Te Paçim Samalet".
3. Video është e këngës "Bandill Te Paçim Samalet", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ylli Baka - Bandill Te Paçim Samalet  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.6 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Ku Ka Rrjedhur Do Pikoje"

Komente

Asnjë Koment

23/10/2012

2012-10-23T22:09:48+00:00O bandill, bandillo!
Te pacim sa malet,
Pse nuk vjen nje nate
Pse nuk vjen nje nat' bandill
Qe te qajme hallet

Nga te te vij brenda
O mendje didhisur
Ndac' nga porte e madhe
Nga dericke e prishur
Ndac' nga porte e madhe
Nga dericke e prishur

Nga porta nuk vij
Se bota na shohin
Do vij naten vone,
qe mos te me njohin
Do vij naten vone,
qe mos te me njohin

Bota le te flasin
Nga bota nuk pyesim
Bashke kemi lindur
Dhe bashke do vdesim
Bashke kemi lindur
Dhe bashke do vdesim


Ky tekst u dërgua nga  Amadeo
Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë