Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Memedhe Quhet Toka  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  27

Këngë e albumit:

"Kenget E Vendit Tim"

Komente

Asnjë Koment

25/03/2015

2015-03-25T08:44:15+00:00Memedhe quhet toka
Ku me ka renur koka ,
Ku kam dashur mem,e atë,
Ku me njeh dhe guri i thatë,
Ku kam pasur shtepinë,
Ku kam njohur perëndinë
Strrgjyshët ku kanë qënë ,
Dhe varret qi kanë vënë ,
Ku jam rritur me thërrime ,
Ku kam folur gjuhën time ,
Ku kam fis e ku kam farë ,
Ku kam qeshur ,ku kam qarë
Ku rroj me gazë e me shpresë ,
Ku kam dëshirë të vdes


Ky tekst u dërgua nga  hyseni
Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet