Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Teqeja E Zallit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Nje dite te bukur maji
C'e ngjita teqen e zallit
Hapur dyert e Mekamit
Per bijte e shenjte himamit

Moj teqeja ne zinxhir
Prite shume mysafir
Prite Pajo dhe Cerciz
Te madhin Baba Haxhi

Vijne e te ulen ne gjujne
Te mekami me qemer
shtruar me boste te bardha
Betohem per Pejgamber

O ju o juu njerzit shenjtore
Zoti u zgjodhi me dore
Ju teqete me kurore
Mali madh Baba Tomorr...


Ky tekst u dërgua nga Durim Alushi


Nuk kemi video për këtë këngë.


Ylli Baka
Publikimi: 25/03/2015


Ylli Baka - Teqeja E Zallit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Teqeja E Zallit".
3. Video është e këngës "Teqeja E Zallit", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:


Komente 1