Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ylli Baka - Sa E Dua Shqiperine Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  115

Ti s' e di moj Shqiperi pse të dua unë ty
për një lis e për nje krua ku më mbeti mëndja mua
për një prag të balt shtëpije për një rrap që më bënë hije
për ca lule në livadhe për nje këngë e për një valle

Shqiperi moj të kam nënë bukë e krip më ke dhënë
më dhe dashuri e shpresë më dhe emër më dhe besë
oh mall i kam malet më borë ku mblidhja yjet me dorë
për një vajzë një gjeraqinë sa e dua Shqiperinë

Oh Shiperi moj...

Për një pyll me dritë e vesë dhe për fjalën mirëmëngjes
ku më flet toka si nëna mirdita dhe mirëmbrëma
për blerimin e një pishe një fole me dallandyshe
nënë që më linde mua ti e di përse të dua

Shqiperi moj...


Ky tekst u dërgua nga EnriYlli Baka
Renditja: Top 200
Publikimi: 07/11/2012
Video Produksioni: MAX Production


Ylli Baka - Sa E Dua Shqiperine
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa E Dua Shqiperine".
3. Video është e këngës "Sa E Dua Shqiperine", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:


Komente 0