Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ylli Baka - Amerika
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Amerika".
3. Video është e këngës "Amerika", por nuk këndohet nga Ylli Baka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ylli Baka - Amerika  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Muzika & Orkestrimi:

Valter Beqo

Këngë e albumit:

"2010"

Komente

Asnjë Koment

06/09/2010

2010-09-06T19:24:47+00:00Ika more shokë ika,ëndërr ishte Anglia
Dje ku isha sot ku jam,një ditë plot mbi france(2 herë)

Refreni,2 herë
Kalova dy france,për ëndrrën anglia
Ika në një tjetër botë,ika dhe nuk kthehem dot

Këtu i thonë tjetër botë,botë e re nuk i thonë kot
Se dhe Zoti që është Zot, më të bukur s'e bën dot(2 herë)

Refreni, 2 herë
Kalova dy france,për ëndrrën anglia
Ika në një tjetër botë,ika dhe nuk kthehem dot

Se do isha sot këtu,zemra ime ku ta dije
Në çdo cep të Angliane,gjen një copë Shqipërie(2 here)

Refreni, 2 herë
Kalova dy france,për ëndrrën anglia
Ika në një tjetër botë,ika dhe nuk kthehem dot

Muzika: Valter Beqo
Orkestrimi: Valter Beqo

Ky tekst u dërgua nga LAPI TEPELENE
Më Shumë Këngë Nga Ylli Baka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë