Më mbaj mend (për 1 muaj)

Young J - Mesazh (Feat. Omerta & Mali G Grand Thugz)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  7

Young j :
Hera par qe te pash ta kom cu nje mesazh se me ty un po du me dal ne mendime t’pikturoj si tja boj ty te t’akoj marr telefonin nje mesazh te coj nuk po di nga tja filloj kam aq shum gjona me thon lali ckemi si ja kalon dhe filloj dhe hap zemren se gjum skam ven ne sy qe ne castin qe te pash un ty dhe pres pergjigje… por pergjigja jo nuk me vjen zemra me digjet…dua te di dhe ajo cfar ndjen
REF Young j :
Sonte un e ndjej nje mesazh nga ajo po vjen sonte un e ndjej zemra jo nuk me genjen dhe nje mesazh nga ajo dhe gjunjet po me dridhen du vec nje “po” se zemra po me digjet sonte un e ndjej nje mesazh nga ajo po vjen… une te duaaaaa
Young j :
Minutat po kalojn pse punen ma veshtirson syt I mbaj vec mbi telefon ndoshta esht emocionuar dhe nuk di cfare te me shkruaj sot e ndjej zemra ime s’gabon ta cova nje mesazh dhe te gjitha un ti thash se perball teje sdo ti thoja dot dhe zemra me rreh fortfrym s’marr dot fillon te dridhet ky telefon me vjen pergjigje…si do te shkoj ky fund? Zemra me digjet…Ajo ka shkruajtur se me do shum!!
REF:
Sonte un e ndjej nje mesazh nga ajo po vjen sonte un e ndjej zemra jo nuk me genjen dhe nje mesazh nga ajo dhe gjunjet po me dridhen du vec nje “po” se zemra po me digjet sonte un e ndjej nje mesazh nga ajo po vjen…
Lazy:
Cdo second po pres te m’kthesh nje sms po sma ktheve sonte dije qe un do vdes arsyeja esht se ti je lumturia ime kur te pash per her te pare me fute ne mendime nuk e di pse as nuk e di si je ajo se per vete mke bo ti neser do te jet dita kur ty do t’takoj gjumi nuk me ze me zor po duroj
Mali-G:
Fillon me rreh zemra kur pres te te takoj te t’them qe te kam fiksim me duket sikur ekzagjeroj ndoshta shum mendoj telefonin mbaj ne dore e pres me padurim mesazhin tend ne cdo ore imazhi jot me shfaqet sikur te kam perballe me shfaqesh si nje ender sikur te ishte nje perralle ndoshta rrij ne ankth pres nje mundesi dua qe t’me cosh nje mesazh qe shkrun vec dashuri
Jmc:
Ora dy e nates dhe gjumi nuk me ze koken mbaj n’jastek e celularin se le te me thuash te dua deshiroj ne ket cast te lutem ti dergoma se po plas ndjej frymemarrjen tende ndersa ti me shkruan ate qe zemer un dua ta di e ndjeeeejj… qe zemer dhe ti me do ne pafundesi…
Ref Young j : Sonte un e ndjej nje mesazh nga ajo po vjen sonte un e ndjej zemra jo nuk me genjen
..........


Ky tekst u dërgua nga  devil   JmcGl

Young J - Mesazh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mesazh".
3. Video është e këngës "Mesazh", por nuk këndohet nga Young J.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Joniad Banushi:


Komente 0