TEKSTESHQIP

Zani Band
Ti Jeton
Lyrics

Brenda meje rrjedh nje melodi
Me kthen ne kohe kujtime nostallgji
cdo note qe degjoj kaq shum me shijon
Kthehem pas nje kujtim qe me ngrohë

Cdo dite shum afer me rri
gjurmet tua i ndjej dhe pse sje ti
me lidh biseda me lidhe jeta
me mendimet e tua te verteta,
ref
Ti jeton Ti jeton
Ne cdo kohe
Gjurmet ndjej gjurmet ndjej
Se je ti
Nuk harroj nuk harroj
Emrin tand
Ishe ti ishe ti
Qe heshtjen zgjove

ngado kaloj dicka me kujton
pa nje krahe kam mbetur po çaloj
shpirti yt ne kete vend jeton
hija jote me ndjek me mbulon
Bridge
edhe pse dua te shkruaj per ty
gjithmon gjej veten pa ndihme
lapsi me thyhet pa mbaru
letra me rreshqet nga duart