Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zef Beka - Më Ke Pas Thanë Moj Bukuri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  7

M'ke pasë thanë,moj bukuri :
Unë t'i fali sytë e zi,
Po e ngjite Drinin në bjeshkë,
Po e bane lumin det!

Përmbi Drin ngrita tri dete,
Tri liqene,n'maje t'bjeshkve,
Në Valbonë anijet ndalen,
A e mban mend si e kem pasë fjalen?

Në pranverë kur dushkon lisi
Nëpër det krushqit po i nisi,
Valë e Drinit,valë e bardhë,
Përcjell nuset radhë-radhë

Si hanë bjeshke në liqe,
Sytë e bukur ti m'i ke,
Kem ngjitë detin n'bjeshkë të bardhë,
A e mban mend,kem pasë një fjalë!


Ky tekst u dërgua nga  bzzzz


Nuk kemi video për këtë këngë.


Zef Beka
Publikimi: 19/12/1988
Muzika: Kolë Susaj
Teksti: Hamit Aliaj
Festivali Gjirokaster 1988


Zef Beka - Më Ke Pas Thanë Moj Bukuri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Më Ke Pas Thanë Moj Bukuri".
3. Video është e këngës "Më Ke Pas Thanë Moj Bukuri", por nuk këndohet nga Zef Beka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Zef Beka:


Komente 0