A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Zenel Doli & Shkelzen Jetishi - Ajshe


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

07/02/2013

2013-02-07T19:51:43

See Also

Xeni (Shkelzen Jetishi)It's a long time that we try finding the lyrics to "Ajshe" sung by Zenel Doli & Shkelzen Jetishi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Zenel Doli & Shkelzen Jetishi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Adrian Gaxha - Ajshe

Enur:
Ku ke ti moj Ajshe, moj te molla
Aman, te molla
Aman, te molla
Ti te molla shkojshe, moj te molla
Aman, te molla
Aman, te molla
Ajshe 7x

Adrian Gaxha:
T'prita, ty t'prita nuk erdhe
Me mu po lun ti sa zemra ti theve
Pi kur u bone qik e keqe?
Nalu mori xhan pse po bon dallavere?
Lej lej lej lej lej
Kto fore nuk po t'shiten, ty zemer s'ti blej, hey
Lej lej lej lej lej
Zemer nuk po t'shiten, kto fore s'ti blej

(Ajshe) Pse ti vet po lazdrohesh?
A pe she çka m'ke bo hey?
Me qëllim ma ke bo krejt
Amanet, po ta la ty jeten (Ajshe)
2x

Enur:
Ku ke ti moj Ajshe, moj te molla
Aman, te molla
Aman, te molla
Ti te molla shkojshe, moj te molla
Aman, te molla
Aman, te molla
Ajshe 7x

Adrian Gaxha:
S'je mo e njejta, ti ke ndryshu komplet
Menen e madhe e ki bo, nuk po m'flet (jej jee)
Ani ani Ajshe, mori mori Ajshe
Mirë e di ça je, mos u bo si me laqe
Ma ke bo mu me hile
Ike te molla me kan ti je kon?

Ma kadale pse po m'lendon?
Foton po ta mbaj n'telefon
Nalu, nalu, nalu, ku po shkon?
Tonat i kam bo, tonat ti kam dhon
2x

Enur:
Ku ke ti moj Ajshe, moj te molla
Aman, te molla
Aman, te molla
Ti te molla shkojshe, moj te molla
Aman, te molla
Aman, te molla
Ajshe 7x

Altin Sulku - Ajshe

[Altin Sulku:]
Sa her te mendoj ne rrug me del
Ajshe ajshe ajshee
Si ti nuk kam pa jo asnjeher
Ajshe ajshe ajshee

Frymen po e mbaja
Syt jo nuk ja ndaja
Vetes sdo ja falja
Po me ike se

Me e majra ti je
Dale moj dale tet them ni fjale
Jepja ktij djalit
Dale moj dale dashnin ti fale

Me e mejra ti je
Dale moj dale tet them ni fjale
Jepja ktij djalit
Dashnin moj fale, falja kti djalit

Ej Lume thuje mej 1 llaf...

[Noizy:]
Dale dale o moj xhane
Sa e majra si je oh moj none
Oo ca na bone, ca na bone
Zemren krejt ti mu ma shkatrove

Krejt ti dhash
Po prap nuk e di ku kam gabu me ty(ah)
Krejt ti fala
Edhe prap nuk e di se ca me menu per ty(ahaaa)

Ty t'vrau e majra
Do kthehesh te un prap ti moj xhane
Do te vrasi e majra
Po do jet shum von at her moj xhane

Sa e mir je
Sa e mir je
Edhe vet e din sa e mir je x2

Edhe vet e din gjitha i boj
Si e si zemren ty ta fitoj x2
Aman aman ti moj Ajshe
Zemren time ty ta dhash ee
Aman aman ti moj Ajshe
Telefonit kur mos i bjer

[Altin Sulku:]
Ma e majra ti je
Dale moj dale tet them ni fjale
Jepja ktij djalit
Dale moj dale dashnin ti fale

Ma e majra ti je
Dale moj dale tet them ni fjale
Jepja ktij djalit
Dashnin ti falja, falja kti djalit

Frymen po e mbaja
Syt jo nuk ja ndaja
Vetes sdo ja falja
Po me ike se

Me e mejra ti je
Dale moj dale tet them ni fjale
Jepja ktij djalit
Dale moj dale dashnin ti fale

Me e mejra ti je
Dale moj dale tet them ni fjale
Jepja ktij djalit
Dashnin ti fale, falja kti djalit

Bashkim Spahiu - Ajshe

Ref...x2
Ajshe belin me kollan
Kah po kcen frymen ma ndan
Me fustan e syte e tu
Shume per veti po m'ban mu

S'kom pas rast qysh me t'thon
Sot po t'shoh edhe kom me t'thon
Nese don ti thirrem n'jete
Se n'jeten teme ti po jeton

Ajshe mori Ajshe
Hajde t'knojm me shoqe
Po m'pelqejne krejt
Po ma e mira ti m'u doke

Me ty nina ???
Marr tepine ???
Jeten e boj film
E tjeret ia kqyrim reprizen filmit

M'thirre n'telefon
M'the zemer ku je kon
Çona shpejt prej gjumit
E leshoj jorganin te komt

Ref...x2
Ajshe belin me kollan
Kah po kcen frymen ma ndan
Me fustan e syte e tu
Shume per veti po m'ban mu

Lajthija jem je
Qershija jem je
Po na kqyrin krejt
E krejt po na kane lakmi neve

Lej le t'flasin krejt per neve
Ajshe rri gjithe afer meje
M'pelqen me t'pase shume ma ngat
Dhe me fol na per çdo nate

Le t'bohet kjo nata jone
Leji ti shoqet per ma vone
Çe dashnine ku e ki n'dore
Si aerokremin me e perdore

Ref...x2
Ajshe belin me kollan
Kah po kcen frymen ma ndan
Me fustan e syte e tu
Shume per veti po m'ban mu
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019