Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zihni Berati - Trendafili Dhe Zogu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Nji bilbilil more po ..
dhe ne trendafil seç na zu sefdan
seç na zu sefdan more dot sja thot
prandaj rrin tuj qa, dit e nat me lot
seç na zu sefdan more dot sja thot
prandaj rrin tuj qa, dit e nat me loi

gem mbi gem zogu fluturon
edhe gonxhes vet ambel i kendon
po kjo gonxhja çel me shum krenari
more zogut mjer hallin nuk ja di
po kjo gonxhja çel me shum krenari
more zogut mjer hallin nuk ja di

ref

o bilbil o zogu i veres
merja kanges prap me mall
sot po fryn nje fllad i ri
mos rri ne vetmi

o bilbil o mik i shtrenjt
te dy kemi halle te njejta
eja sbashku te kendojme
jeten ta gezojm

shih sa bukur çel natyra
plot me lule ngjyra ngjyra
erdh behari perseri
mbush me hijeshi

ja dhe vjollca ne kaçube
i çel lulet tuf e tufe
me na knaqun si perher
me te kandshmen er


Ky tekst u dërgua nga mbesa e kompozitorit

Zihni Berati - Trendafili Dhe Zogu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Trendafili Dhe Zogu".
3. Video është e këngës "Trendafili Dhe Zogu", por nuk këndohet nga Zihni Berati.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Zihni Berati:


Komente 0