Më mbaj mend (për 1 muaj)

Abedini - Vajza Ne Valle Fluturone Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

(2x)
Kush kërcen kaq bukur o
Vajza sikur fluturonë
N’krah e ka djalin e ri
…. shami

(2x)
Hajde pra, po të pres përherë
Bashkë me bylbylin hajde këtë verë
Hidhesh tash ti por si Selvi
Zemrën ja more djemve të ri

(2x)
Kush kërcen kaq bukur o
Vajza edhe djali o
Vajza n’valle fluturonë
Kërcen apolonë

(2x)
Hajde pra gëzoni o shoqni
Ngrini, mushni gotat plot me raki
Përherë n’valle dua t’ju shoh
Vallja shqiptare sa e bukur o

(2x)
Hajde pra gëzoni o shoqni
Ngrini, mushni gotat plot me raki
Përherë n’valle dua t’ju shoh
Vallja shqiptare sa e bukur o
Abedin Zenuni
Publikimi: 21/08/2012
Muzika: Skender Doshlani
Teksti: Skender Doshlani
Orkestrimi: Edmond Zhulali
Video Produksioni: Chill Pro


Abedini - Vajza Ne Valle Fluturone
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vajza Ne Valle Fluturone".
3. Video është e këngës "Vajza Ne Valle Fluturone", por nuk këndohet nga Abedini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Abedin Zenuni:


Komente 0