TEKSTESHQIP

Alban Skënderaj
Spektatore
Lyrics

E shite bukur veten si viktimë
Me pika shiu lotët zëvendësoje
Më the që po e bën për hatrin tim
Aq bindshëm sa një “Oscar” e fitoje

Ti ike si në tragjikomedi
Për dashuri një sakrificë hyjnore
Serial i gjatë dhe pa një përfundim, historia jonë

Vetëm unë e di si dhe sa
Episode në jetë mi more
Kam jetuar si në kinema
Unë aktor dhe ti spektatore
Aa, aa
Unë aktor dhe ti spektatore
Aa, aa
Unë aktor dhe ti spektatore

Je aq reale sa në fantashkencë
Antagoniste e lumturisë time
A thua isha vetëm një romancë
Vetëm një mjet për disa qëllime

Unë mbeta peng i humbur në mister
Ti peng e dramës tënde regjizore
Se mbas siparit fshihej një humnerë
për ne të dy

Vetëm unë e di si dhe sa
Episode në jetë mi more
Kam jetuar si në kinema
Unë aktor dhe ti spektatore

Vetëm unë e di si dhe sa
Episode në jetë mi more
Kam jetuar si në kinema
Unë aktor dhe ti spektatore
Aa, aa
Unë aktor dhe ti spektatore
Aa, aa
Unë aktor dhe ti spektatore

DËRGOI:
INFO
Produkti muzikor është bërë i disponueshëm para audiencës i punuar nga ana vizuale edhe me një videoklip, i cili u përgatit nën drejtimin e Talelli Production. Ky videoklip u publikua më 7 Janar 2022. Për vijën melodike dhe për fjalët e këngës është përkujdesur vetë këngëtari, teksa producenti audio i këngës është Lorenc Aliaj (Avaxus).