TEKSTESHQIP

Vezirja
Albaneza
Lyrics
(Feat. Halle G)

Vezirja:
Erdhi vera thash tja fus
te iki me pushime
10 bagazhe kart krediti
edhe sumen time
me prit moj "Halle G"
ne Spanj sepse do vi tek ti
te shkojm ne plazh te piqem
edhe nje kokteil ta pi
mamita mamasita
shyqyr me erdhi dita
ta marr vesh bota Vezi di spanjisht.

Ref:
Soy una super pjeshka
o muchacho ti
tu eres pretendete
vezirja ti lun mente
yo soy un Albaneza
mi cuerpo ty te ndeza
como pula e kendeza
patata y la friteza
io soj un Albaneza

Halle G:
qyqe mome kush ka ardh
erdhi Vezi mu me mpa
Me sangria dhe me shampanj
plazhin ne do e cajm ye
pty pty sa mir moj je bo
pty pty syni keq, kape kape me dor
do te dalim ti nxim te pasmet tona
ti lujm fen nga Madridi ne Barcelona
hesht, ja ku e ke
chicko latino qe synin ty po ta shkel
t'gjith po e din
ska me caliente se Vezi dhe Helle G

Mbylle la bocca
un du la vida loca
ai ai ai ai Gaviota
e shkreta spo me vjen si tja them un kti?
Muchacho io quiero
nje hale me dinero!

Soj una super pjeshka
o muchacho ti
tu eres pretendete
vezirja ti lun mente
io soj un Albaneza
mi cuerpo tu te ndeza
como pula e kendeza
patata y la friteza
io soj un Albaneza