Më mbaj mend (për 1 muaj)

Xhesika Polo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  130
 • Vendlindja:
 • Tirane 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 24 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Xhesika Polo është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Me zërin e saj ajo ka bërë për vete shumë fansa e megjithatë ajo tregohet modeste. Xhesika e ka muzikën në venat e saj. Mjafton të kujtojmë që ajo është mbesa e këngëtares së njohur të muzikës qytetare të Shqipërisë së Mesme, Valbona Mema. “Ambienti artistik ku jam rritur ka ndikuar vetëm pozitivisht”, tregon Xhesika, ndërsa shton se kjo gjë e ka shtyrë që të provonte veten në muzikë. Ajo njihet nga publiku si këngëtarja me zërin e fuqishëm. N...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Finaliste në

X Factor Albania

Motra e

Marko Polos

Mbesa e

Valbona Memës

Kanali

Youtube

Profili

Twitter

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Komente

4 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

10

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha


Artistë Të Ngjashëm:

Klea Balukja

Enxhi Nasufi

Irena Metalla

Vanesa Sono

Mishela Rapo

Wendi Mancaku

Inis Neziri

Linda Sadiku

Selma Bekteshi

Arsinda

Tags: Xhesika Polo, Xhesi, Xhesika


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet