TEKSTESHQIP

Andrea Vathaj
Loti I Nje Femije
Lyrics

Jane si drita e diellit
Jane si yjet e qiellit lart
Vijn’ ne endrrat e mia
Te pafajshem voglushet ata jane
An’ e mban

Jane si engjejt e qiellit
Lumturia e jetes jane
Dhembsuria e nenes
Ne cdo zemer ne shpirt
Te shejte i mban
I mban

REFRENI
Jepi kesaj bote
Jet’ e dashuri
Dashuri -i, vec ti-i

Dua te shikoj
E diten ta filloj perseri
Nuk e di s’e kuptoj
s’e pranoj,s’e pranoj
Te lotoj’ nje femi

Vetem kur te jem
Diten do filloj
Un’ me ty-y.
Nata shkon iken larg

STROFA 2

Jane si engjejt e qiellit
Lumturia e jetes jane
Dhembsuria e nenes
Ne cdo zemer ne shpirt
Te shejte i mban
I mban

REFRENI
Jepi kesaj bota
Jet’ e dashuri
Dashuri-i, vec ti-i

Dua te shikoj
E diten ta filloj perseri
Nuk e di s’e kuptoj
s’e pranoj, s’e pranoj
Te lotoj’ nje femi

Vetem kur te jem
Diten do filloj
Un’ me ty-y.
Nata shkon iken larg


LIDHESE (BRIDGE)
Nata iken larg
Dita po afron
Na bekon
Dhe afrohesh

Vec ne zemra vjen
Atje ne jemi bashke
Endrra ime
Un’ te pres

REFRENI

Jepi kesaj bote
Jet’ e dashuri
Dashuri-i, vec ti-i

Dua te shikoj
E diten ta filloj perseri
Nuk e di s’e kuptoj
s’e pranoj,s’e pranoj
Te lotoj’ nje femi

Vetem kur te jem
Diten do filloj
Un’ me ty-y.
Nata shkon iken larg

DËRGOI: