Më mbaj mend (për 1 muaj)

Anjeza Shahini - Uje Ne Shkretetire Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  20

Verse. 1

Lart në yje
do ta gjej unë rrugën që më sjell tek ti nuk ndalem
larg në ëndërr
do e gjej një ishull që do të jetë për ne të dy
bulza uji ndjek në shkretëtirë
gjurmët tua dielli mi tregon

REFREN:

Lart në yje
Fatet tona në një rrugë të vetme udhëtojnë
Dhe hapat i mbaj
Dhe koha u ndal
E ndjej të kam pranë
Me lotët kristal me buzën në gaz
Më prek ti ngadalë

Verse. 2

S'jeee i vetëm
Se një tjetër shpirt kërkon për ty
pa ndalur
S'jeee i vetëm
dhe një herë po të jetoj do të jem unë prap me ty
Në një det kujtimesh lundërtar
Unëe dhe ti në jetë dy udhëtarë

REFREN:

Lart në yje
Fatet tona në një rrugë të vetme udhëtojnë
Dhe hapat i mbaj
Dhe koha u ndal
E ndjej të kam pranë
Me lotët kristal me buzën në gaz
Më prek ti ngadalë
Anjeza Shahini
Renditja: Top 200
Publikimi: 08/03/2014
Festivali: Netët E Klipit Shqiptar 13
Muzika: Mario Deda
Teksti: Olti Curri


Anjeza Shahini - Uje Ne Shkretetire
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Uje Ne Shkretetire".
3. Video është e këngës "Uje Ne Shkretetire", por nuk këndohet nga Anjeza Shahini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Anjeza Shahini:


Komente 0