Më mbaj mend (për 1 muaj)


Anxhelo Koci & Ergys Shahu - Çika Shqiptarisë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çika Shqiptarisë".
3. Video është e këngës "Çika Shqiptarisë", por nuk këndohet nga Anxhelo Koci & Ergys Shahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Anxhelo Koci & Ergys Shahu - Çika Shqiptarisë  (Feat. Shpat Kasapi)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Muzika & Teksti:

Anxhelo Koci

Teksti:

Ergys Shahu

Orkestrimi:

Natti

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Shpat Kasapi

Më Shumë Nga

Ergys Shahu

11/12/2019

2019-12-11T18:00:09+00:00Shpati:
Hedhin valle Shqipet, kapur dorë për dorë
Me dashni dhe urime, zemra lidh kuror

Ergysi:
Do këndoj me zemer, sonte kena gëzim
Ta ngrejmë një dolli në emër dashurisë

Bashkë:
Do këndojm, me tupan e çifteli
Më e mira, ti, çika e shqiptarisë
Ta marri vesh krejt kjo shqipni
Edhe krejt kosova
Se me një vajzë kam ra n'dashni
E unë kën e mora
Hajde kcejna sonte, bashkë ne po festojna
Për çikën e zemrës, na sot po vallzojna

Ergysi:
Sonte na ka hije, zemra mu dogj flakë
Bjeri dajres shqipe, ësht ahenk shqiptar
Shpati:
Do këndoj me zemer, sonte kena gëzim
Ta ngrejmë një dolli n'emër dashurisë

Bashkë:
Do festojmë, me tupan e çifteli
Më e mira, ti, çika e shqiptarisë
Ta marri vesh krejt kjo shqipni
Edhe krejt kosova
Se me një vajzë kam ra n'dashni
E unë kën e mora
Hajde kcejna sonte, bashkë ne po festojna
Për çikën e zemrës, na sot po vallzojna


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23
Më Shumë Këngë Nga Anxhelo Koci:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet