Live Video

Top 200

Arilena - Nëntori


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  504

Komente nga Fansat

1 🔥🔥

14/11/2016

2016-11-14T10:26:19

Muzika & Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Teksti:

Lindon Berisha

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2016


Lotët më janë tharë
Buza mu bë varr
Dielli nuk më ngroh
Dielli nuk më ngroh

Dhimbje sa një mal
Zemra nuk më fal
Ty më nuk të shoh
Ty më nuk të njoh

Mallkuar qoftë ky muaj
Që më la të vetme përgjithmonë
Nëntori më mori mua dashurinë e parë
Nuk e dua këtë muaj më në kalendar
Nëntori më mori
M'u shua dhe ky zjarrë
Nëntori

Ishim plot me zjarr
Muajt n'kalendar
Kur ishim ne bashkë
Sa ishim ne bashkë

E lumtur duke qarë
Pas teje si e marrë
Gjithve ua thash
Ne dy ua thash

Mallkuar qoftë ky muaj
Qe me la të vetme përgjithmonë
Nëntori më mori
Mua dashurinë e parë
Nuk e dua këtë muaj më në kalendar
Nëntori më mori mu shua dhe ky zjarr
Nuk e dua më këtë muaj
Nuk e dua më këtë muaj
Nëntori, nëntori, nëntori
Vitin më të bukur shkatërroi
Vulën e hidhur shkaktoi
Ky muaj i gjori gjitha m'i mori
Në djall le të shkojë
Ne djall le te shkojë
Nëntori, nëntori

Nuk e dua këtë muaj më në kalendar
Nentori, nëntori, nëntori.

Nuk e dua më këtë muaj
Nuk e dua këtë muaj
Nëntori më mori
Nëntori
Mallkuar qoftë ky muaj
Që më la të vetme përgjithmonë
Nëntori,
Më mori mua dashurinë e parë
Nuk e dua këtë muaj
nuk e dua me kte muaj
Nëntori
Nëntori.
Nëntori.


Ky tekst u dërgua nga DafinaKartolina (3)

U krijua nga ANA 2018-07-20 21:17:59
Dhimbje sa një mal
Zemra nuk më fal
Ty më nuk të shoh
Ty më nuk të njoh
2018-06-10 14:22:56
Lotët më janë tharë
Buza mu bë varr
Dielli nuk më ngroh
2017-10-16 20:28:26
Mallkuar qoftë ky muaj
Qe me la të vetme përgjithmonë
Nëntori më mori
Mua dashurinë e parë
Nuk e dua këtë muaj më në kalendar
Nëntori më mori mu shua dhe ky zjarr
Nuk e dua më këtë muaj
Nuk e dua më këtë muaj

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Arilena Ara:

Më Shumë...