Më mbaj mend (për 1 muaj)

Artemisa Mithi - E Dua Botën Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

E dija botën shumë të sinqertë
Dhe vehten time një pjesë të saj
Po humbi shpresa, nuk është e lehtë
Jo nuk kam faj, të qesh, apo të qaj.
U fola njerëzve gjithmonë në sy
Nuk e besonin, çudi sit e vërtetë
Më thuaj ZOT të pyes vetëm TY
Mos vall' kjo botë, është e padrejtë.

REF.:
Se jetën NE do t'a jetojmë
Ashtu si zemrat e kerkojnë
Jo, nuk dyshoj,
se nuk ka tjetër Botë
Kemi një QIELL në fatin tonë!

Sot Botës tonë, me Re trazuar
T'i japim bashk' sa më shumë Dritë
Nga njerzit vetëm unë kam kërkuar
T'i falim Jetës, të gjith' DASHURIT.

REF.:
Se jetën NE do t'a jetojmë
Ashtu si zemrat e kerkojnë
Jo, nuk dyshoj,
se nuk ka tjetër Botë
Kemi një QIELL në fatin tonë!


Nuk kemi video për këtë këngë.


Publikimi: 05/12/2017
Festivali: Festivali i 56-të në RTSH
Muzika: Flamur Shehu
Teksti: Agim Doçi


Më Shumë Këngë Nga Artemisa Mithi:


Komente 0


Artemisa Mithi - E Dua Botën
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "E Dua Botën".
3. Video është e këngës "E Dua Botën", por nuk këndohet nga Artemisa Mithi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.