Më mbaj mend (për 1 muaj)

Asgje Sikur Dielli - Adresa Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Ku e ke shtëpinë moj vajzë,
s'të pyes dot jo.
Adresën e saj të thjeshtë,
kush do ma tregojë?

Dhe i pyeta dy tre shokë,
por nuk dinin gjë,
Kurse dy shoqet e saja,
më qeshnin pa zë,

Eca rrugëve s'di sa eca,
të kërkova ty,
Krejt papritur dole para,
më pe drejt në sy,

Dhe më the cfarë kërkon,
Këtë mbrëmje i vetëm pse rri,

T'u përgjigja pak vonë,
do desha adresën ta di.

Oh sa fort na rrahu zemra,
dorën kur ma dhe,
Dhe adresën që se dija,
vet ti vashë ma dhe,

Kur u ndamë atë natë,
unë ecja përmes dashurisë,
Më tregove o vashë
adresën e vet lumturisë.
Cover: Françesk Radi - Adresa
Asgjë Sikur Dielli & Alban Nimani
Renditja: Top 200
Publikimi: 25/09/2015
Muzika: Françesk Radi
Teksti: Kastriot Gjini
Regjia: Fatos Berisha


Asgje Sikur Dielli - Adresa
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Adresa".
3. Video është e këngës "Adresa", por nuk këndohet nga Asgje Sikur Dielli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Asgjë Sikur Dielli:


Komente 0