A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Aurela Gaçe - Jetoj


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2001

2001-12-01T00:00:00

Lyrics:

Jorgo Papingji

Music & Arrangement:

Adrian Hila

Participating in

Festivali i 40-të në RTSH


Dua te me duash
Dua te mos luash
Nje refren i humbur
Qe mes njerezve e erkoj
Beso e mos beso
Me gjysmen e vetvetes
Na shkoi jetaÂ… mmm

Dhe therras e heshtur
Mban nje fryme te mekur
E s'kam nje floe te prekur
S'kam nje dore qe ta shtrengoj
Te rrosh a te mos rrosh
Te kjo dileme e vjeter
Nisi jeta... mmm

(refren)
E sa kam deshire te pres
Kur ke se e te presesh
Ke nje enderr ke nje shprese
... ke nje shprese

E dua te pres die te vij
Ne dere pa trokitur
Te mos mbetet asnjeri
... mos mbetet asnjeri

Ti eja nje mik te me trokas
Te trembi heshtjen time
Veten s'dua t'a humbas
Veten s'dua t'a humbas

E dua nje dore qe ta shtrengoj
Ta mbaj ne doren time
Dhe te them se po jetoj

(perseritet nga fillimi)


Lyrics submited by Alban Stafasani
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019