Më mbaj mend (për 1 muaj)


Aurela Gaçe - Tranzit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tranzit".
3. Video është e këngës "Tranzit", por nuk këndohet nga Aurela Gaçe.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Aurela Gaçe - Tranzit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  36

Muzika:

Alban Kondi

Teksti:

Aurela Gaçe

Teksti:

Dr. Flori

Orkestrimi:

Edlir Begolli

Video Produksioni:

MAX Production

Këngë e albumit:

"Paraprakisht"

Pjesëmarrëse në

Netët E Klipit Shqiptar 11

Komente

1 🔥

07/06/2012

2012-06-06T23:00:00+00:00Kudo qe ulem, ndodhem
Flitet politik
Te ndez televizorin
Ne mengjes une kam frike
Ka shume vrer e sharje
Por boll ky vend u lodh
Nuk mund te vazhdoj keshtu
Njesoj nuk mund te ndodh

E bukur do te ishte
Te zgjohesha me keng
Ti thosha po femijes
Do rritesh ne kte vend
Por nje dhimbje kam
E kam e do ta them
Te ardhmen larg ktij vendi
Ne kerkojm ta gjejm

REF:
E un jam tranzit
Dyzuar un te rri te ik
Trazuar un me shpres e frik
Mes botve jam un vi e ik
E klitha une ej ejjjjjj
O TOKA ime ej ejjjj...
Sa shum mundime ej ejjj..

Sa her jam larg mendoj te vi
Sa here jam ktu largohesh ti
Ku ka elit sdegjohet shqip
Ndihem e huaj un ktu ne vendin tim
Po nuk eshte kultur zotrinj elite
E ne dreq te shkoni ju te gjith o hipokrit
Nuk shes moral e fjal se une si ju u rrita
E dua une vendin tim prandaj fort bertita

REF:
Se un jam tranzit
dyzuar un te rri te ik
Trazuar un me shpres e frik
Mes botve jam un vi e ik
E klitha une Ej ejjjjjj eeejjjj...
O TOKA ime ej ejjjj...
Sa shum mundime ej ejjj...


Ky tekst u dërgua nga Ilona
Më Shumë Këngë Nga Aurela Gaçe:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet