TEKSTESHQIP

Besim Bunjaku & Gazmend Mehmeti
Sa Shumë Te Dua Prishtinë
Lyrics

I.Ti per mua je qyteti me u bukur ne bote,
veq kujtimi per ty syte e mi i mbush me lote.
II.Dikur ne per ty kendonim ne kurriz ne Dardani,
kendonim ne Mesnate neper bore e neper shi.

Sa shume te dua Prishtine,
na prit se edhe ne po vijme,
me ty e kalova rinine,
me ty e gjeta dashnine,
ti me jep force e me jep shprese,
te ti u linda dhe tek ti dua te vdes.

Refreni
Prishtina eshte e bukur,
e kalter si qielli,
Prishtina edhte jeta,
Prishtina eshte dielli,
ti je ne zemren time oj Prishtina ime,
ti je e verteta,
Prishtine mire se t'gjeta.

DËRGOI: