Më mbaj mend (për 1 muaj)


Blero & Leonora - Ke Gabu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ke Gabu".
3. Video është e këngës "Ke Gabu", por nuk këndohet nga Blero & Leonora.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Blero & Leonora - Ke Gabu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Teksti & Orkestrimi:

Chipsi

Komente

1 🔥

10/11/2019

2019-11-10T14:01:43+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ke Gabu" kënduar nga Blero & Leonora.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 5 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
5

DËRGO TEKSTIN

Teksti: Chipsi
Orkestrimi: Chipsi

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lannex - Ke Gabu

Ke gabu
Shum ke gabu
Zemer ti ke gabu
Po si un sun gjen mo
Hajt se ki me pa me kohen
Sa m'ke mungu
O zemer shum m'ke mungu
Na kena shum kujtime
Ato kujtime s'harrohen

Koha m'kthej me t'kallxu qe gabove
Zemra m'tha qe shum m'ke lendu
Gjith ato t'mira kejt i harrove
Momentet ma t'mira
I ke kalu me mu
Nuk kam menu se je goc em lut
Von e ke pa sa shum je gut
Se ti me mu je kon e sigurt
E per ty i kisha shti n'zjarr durt
U na na na
Zemer a e din
Qe sum vjen inat kur ti me tjeter rrin
O mama
Kejt ti fala
Ke gabu dje ti ke gabu sot
Per gabimet e tua ti po derdh lot
Amo prap mu m'prek loti jot
O zemer

Shum ke gabu
O zemer ti ke gabu
Po si un sun gjen mo
Hajt se ki me pa me kohen
Shum ke gabu
Zemer ti ke gabu
Po si un sun gjen mo
Hajt se ki me pa me kohen
Sa m'ke mungu
O zemer shum m'ke mungu
Na kena shum kujtime
Ato kujtime s'harroen

Kejt ato plane qe i kam nis
Kejt ato plane ti mi ke prish
Ske dit me udheheq dashnin
Kejt ato faje qe mi ke gjujt
Kejt ato faje qe mi ke gjujt
Kejt ato faje asnjo sum perkasin muu
Amo
Ty nuk t'gjuj posht
E gjuj veten
E si ty s'kom me dasht as tjetren
E si ty s'kom me dasht as tjetren
E per ty une pe mushi fleten
Ty nuk t'gjuj posht
E gjuj veten
E si ty s'kom me dasht as tjetren
E si ty s'kom me dasht as tjetren
E per ty une pe mushi fleten

Shum ke gabu
Zemer ti ke gabu
Po si un sun gjen mo
Hajt se ki me pa me kohen
Sa m'ke mungu
O zemer shum m'ke mungu
Na kena shum kujtime
Ato kujtime s'harroen

B-Genius - Ke Gabu

Ke menu qe t'kthehna, me ty prap nxehna,
hala dashni rrjedh naper vena,
po besom ndryshe osht puna,
ka kalu ajo koha kur ma ke pru te huna,edhe
nuk ka mo lojna me tjer e bojna,
ndryshe menojm ndryshe e thojna,
s'ja ki iden qysh jom kah nihna,
sa her qe ti mvjen nmen i ngrej do tima,
e m'kthen mbrapa me men jo me hapa,
dashnia jon urrejtje n'kllapa,
ti je ajo qe e mshele deren,
per ty ka vec dimer un po e pres pranveren,

S'ma dite vleren tash perballu vet,
me jeten kur fort tggodet,
harroma emrin harroma edhee zonin,
harro gjithcka qe e kalove me njonin
REF:1
Se ti ke gabuuu, gjthcka n'lidhje me mu,
nuk t'urrej as nuk t'duu,
thjesht s'pom interesoon,
njo sikur un ti kurr s'ki me taku,
edhe vet e ke kuptu,
pendimi nuk mjaftoon,

se ti ke gabuuu , gjthcka n'lidhje me mu,
nuk t'urrej as nuk t'duu,
thjesht s'po m interesoon no noo noo

REF:2
Se ti ke gabu,
gjithcka n'lidhje me mu,
nuk t'urrej as nuk t'du,
thjesht s'pom interesoon,
njo sikur un,
ti kurr ski me taku,
edhe vet e ki kuptu,
pendimi nuk mjaftoon...

Mensur Kadriu - Ke Gabu

Serdhe me mu spate deshir shkove me tjetrin
dashte me mir vet me ke lan per tjeter kan
e tash po qan shum je pishman
Serdhe me mu spate deshir shkove me tjetrin
dashte me mir vet me ke lan per tjeter kan
e tash po qan shum je pishman

Dikur sa shum un luta ty e tash ti mu don me mu kthy
un sjam fajtor fajtor je ti sa te mungoj un mir e di

ke gabu ti shum ke gabu e vrave veten me vrave mu
tash je pendu ket mir e di falje spranoj sdu me mu kthy
ke gabu ti shum ke gabu e vrave veten me vrave mu
tash je pendu ket mir e di falje spranoj sdu me mu kthy

Ty nga un te kan grabit e un kam vdekur dit per dit
me than per ty se shum po vun e tash ai tjetri me ty po lun
Ty nga un te kan grabit e un kam vdekur dit per dit
me than per ty se shum po vun e tash ai tjetri me ty po lun
Dikur sa shum un luta ty e tash ti mu don me mu kthy
un sjam fajtor fajtor je ti sa te mungoj un mir e di

ke gabu ti shum ke gabu e vrave veten me vrave mu
tash je pendu ket mir e di falje spranoj sdu me mu kthy
ke gabu ti shum ke gabu e vrave veten me vrave mu
tash je pendu ket mir e di falje spranoj sdu me mu kthy

ke gabu ti shum ke gabu e vrave veten me vrave mu
tash je pendu ket mir e di falje spranoj sdu me mu kthy
Më Shumë Këngë Nga Blero:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet