TEKSTESHQIP

Doza & Andy
Represent Rap II
Lyrics
(Feat. Clo-D & Bledi Milioneri)

Dal dal me ngadal
si hero mbi nje kal
hipi edhe nuk ndal neper fusha dhe cdo mal
se jam psiko kanibal
gjith qytetin e kam shkal
qe nga jugu deri ne veri po me ndjekin ne kete serial
duhet qe te degjosh pa bere ndonje skandal
thash un te lash te besh hip hop
te lash dhe per te dale por hip hopi nuk ta fal
se hip hopi eshte kultur te do te jesh real
ti bythqir lulishtesh nuk je origjinal
vec ci hapesh thybes kot rreth e rrotull dhe nxjerr fjale
sikur me me mijera euro per pak or ne festival
e quan veten immortal nese kjo eshte e vertete
te pergezoje ty more djale
ty pronari diskotekes po te beka seks anal
o te q..sha praden guccin edhe hitin komercial
tani mere grupin tend qe e ke si karnaval
dhe largohuni qe ktu para se tju vem nder shal

Kjo loje ska perfunduar dhe ska per te mbaruar
se kam per te mesuar hip-hop hip-hop
te gjithe pa perjashtuar te jene te perqendruar
dhe te degjojne tani hip-hop hip-hop

Ju kepusim me dy vargje jeni shume te brishte
Andy Doza CloD Bledi penetrimi i katerfisht
I uritur per muzike me ushqeni beats
skam nevoje per luks jetoj thjesht si piano rips
kulture urbane qarkulloj me biciklete
syze tzeza arned me te gjera represent
jam me undergound se ferri
ju eshte shtuar fama po ju ka humbur nderi
hipnotizoni masat si hitleri po eteri ndodhet aty ku ka zjarr
jam ketu te inspiroj gjithe rinine me keto fjale
doni te beni gangsta rap po keni ngatrraur shtet
flisni pak per veshtirsat qe kalon ky milet
dhe mos harro si thot shprehja
pordhet e medha grisin breket e reja
te mos rrespektosh fansat dhe te besh sikur sta ndien
eshte njelloj sikur te kafshosh doren qe po te ushqen

Kjo loje ska perfunduar dhe ska per te mbaruar
se kam per te mesuar hip-hop hip-hop
te gjithe pa perjashtuar te jene te perqendruar
dhe te degjojne tani hip-hop hip-hop

Nuk e di a te kujtohem ndoshta valle se mban mend
jam ai qe e krijoi ate qe po han qente
a e mban me ca keng qive pidh per here te pare
a e mban me ca keng u bere drru tu pir te bardh
tani leh porsi zagar fillon e ben pazar
me ate cka ne krijuam po luftojm qe ta mbajm gjalle
ki rrespekt se ndryshe te kap mallkimi i shume endrrave te bukura
por qe kurre si pam fillimin
konretisht fizikisht per mu ke qen i brishte
akoma enderron qe te merresh seriozisht
nga bota underground qe nuk shitet per 1 pound
po e mban te gjall kulturen per cdo beat dhe per cdo round

Tek goditje knock out
syt te nxire blackout
kur ska nevoje per dhune perdorim mijra vat me sound
nuk ka njesi qe e mat as radar qe mundet ta kap
kur ndizet mikrofoni eshte si mina me sahat
prandaj ndoshta na quajne crazy se s'heqim dore nga vesi
me 4 minuta thjesht iu heqim nga mesi
perdorim muzk jo ilac antistresi
kur siu kuptoj dialektin ose ska kuptime teksti
MC'z te zgjedhur komplet te nje tjeter brezi
brezi qe iu dha mundesia por zdeshi ta shesi
nderkohe te tjere zgjohen luten qe te hapet thesi
ata qe kontribuan nuk duhet te presin

Kjo loje ska perfunduar dhe ska per te mbaruar
se kam per te mesuar hip-hop hip-hop
te gjithe pa perjashtuar te jene te perqendruar
dhe te degjojne tani hip-hop hip-hop