Më mbaj mend (për 1 muaj)


Majk & Onat - Thirri Dajt

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Thirri Dajt".
3. Video është e këngës "Thirri Dajt", por nuk këndohet nga Majk & Onat.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Majk & Onat - Thirri Dajt  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  32

Teksti:

Majk

Teksti:

Onat

Produksioni:

RZON

Komente

3 🔥

Më Shumë Nga

Onat

21/12/2018

2018-12-21T18:00:02+00:00[Majk]
Njerezit e mi jan njerezit e mi
Nuk i ndrroj kurr me tjer
N'stacion policis per njerezit e mi
Une gojen e maj mshel
E nese bjen shi njerzit e mi un
I shti nen ombrell
Jena per njoni tjetrin deri n'vdekje
Asnjiher nuk e qesim njoni tjetrin n'dell
(aaaah)
S'na ka msu shkolla po rruga
Nuk kena diploma po vula
Fjalt e tona jan t'burrav
Asnihere mes neve s'mujn me hi k*rvat
(brra)
Moti jena nisha
Edhe n'Beograd kam isha
Gucci o gati Versace o kmisha
Kush ec me neve thojn ecin me bishat
N'Porch Karirato tu bo drifta
Kerret e shpeja sna kapin as blicat
(uuuh)
Po thoj sjam n'terezi
Krejt qyteti ex-a t'mi
E kta repera nese dojn beef
Karriera e tyne "rest in peace"
Keni vrases n'beat
Kapi telefonin edhe call the police
(brring)

[Pre-Chorus]
Telefoni ring-ring
Diamantat bling-bling
Tu bo pare non-stop
Njerezit e mi qkepin bari n'bllok
E nese je snitch kape telefonin
Thirri dajt

[Chorus]
Thirri dajt
Thirri dajt
Thirri dajt
Thirri dajt
Thirri dajt
Thirri dajt
(pow pow)
Thirri dajt
Thirri dajt
Thirri dajt
Thirri dajt
Thirri dajt
Thirri dajt

Krejt per njo, njo per krejt
(brrah)
Krejt per njo, njo per krejt
(brrah)
Krejt per njo, njo per krejt
(brrah)
Krejt per njo, njo per krejt
(brrah)

[Onat]
Ti s'ke pas kurr rreth
As n'mahall nuk t'folin
Nese hypi vet
Dostit ja lshoj ashensorin
Bir e boj shum leht
E kam aksesorin
Ti prej story-je vet
Ki vec InstaStory
Shokt i kom real t'mijt
S'jan account-a
Ti se din se je ma p*dh se samanta
Marrim hapa t'mdhaja se jemi gjiganta
Dal prej lloqit, diamanta
Gjith me shokin edhe n'amubullanta
N'sheher tem ti dallon si Fanta
N'jetem tem ti jo nuk ki shanca
Shokt e tu bir i kena fanca
E Shokt e mi jan krejt ikona
Tu bo drit n'after si neona
Shokt me miliona
Ti pe din krejt bota osht e jona

Ti thirre policin
E kisha thirr vet amo f**k it
Numrin nuk ja di

[Pre-Chorus]
Telefoni ring-ring
Diamantat bling-bling
Tu bo pare non-stop
Njerezit e mi qkepin bari n'bllok
E nese je snitch kape telefonin
Thirri dajt

[Chorus]
Thirri dajt
Thirri dajt
Thirri dajt
Thirri dajt
Thirri dajt
Thirri dajt
(pow pow)
Thirri dajt
Thirri dajt
Thirri dajt
Thirri dajt
Thirri dajt
Thirri dajt

Krejt per njo, njo per krejt
(brrah)
Krejt per njo, njo per krejt
(brrah)
Krejt per njo, njo per krejt
(brrah)
Krejt per njo, njo per krejt
(brrah)


Ky tekst u dërgua nga Alban DemiriKartolina (3)

5
21
24

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Majk:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet