Më mbaj mend (për 1 muaj)


Dritan Jashari - Dibra E Kosova

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dibra E Kosova".
3. Video është e këngës "Dibra E Kosova", por nuk këndohet nga Dritan Jashari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Dritan Jashari - Dibra E Kosova  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  17

Muzika:

Edmond Zhulali

Teksti:

Naim Plaku

Komente

Asnjë Koment

25/04/2013

2013-04-25T14:50:29+00:00Qe kur nisi historia
Dibra e lasht e Dardania
Si dy lisa nalt mbi male
Si dy vllazen te nje nane

Djem dibran e bij Kosove
Luftojn bashk shekuj e mote
Derdhen gjak mbi shkemb e gur
Per kto troje per FLAMUR

Ref...x2
Vijn prej malit rena rena
I prin shqipja me dy krena
Moj Kosove po t'vjen Dibra
Me gjak trimash vjen liria

Prej Kosove vjen nji fjal
A s'ma fal Diber naj djal
Besa po i kam do trima
Selim Rus e Iljaz Pash Dibra

Krah per krah porsi dy motra
Ecin bashk Dibra e Kosova
Vijn mes resh me flakerima
Haxhi Zeka e Hasan Prishtina

Ref...x2
Vijn prej malit rena rena
I prin shqipja me dy krena
Moj Kosove po t'vjen Dibra
Me gjak trimash vjen liria

Ç'po ushton pushk e shqiptarit
N'at Prekaz ne kull te Jasharit
UÇK-ne ne nje llogore
Jam dibran e bij Kosove

Se kto troje lindin burra
Elez Isufa e Bajram Curra
A po m'njeh bir i dushmanit
Une jam flaka e shqiptarit

Ref...x2
Vijn prej malit rena rena
I prin shqipja me dy krena
Moj Kosove po t'vjen Dibra
Me gjak trimash vjen liria

Me gjak trimash vjen LIRIA


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Dritan Jashari:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet