Më mbaj mend (për 1 muaj)

Dulla Infektivi-D - Errsina (Feat. JR & AK)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

j.r:
errsina bie, sjohem prej gjumit, del prej shpije
krejt mend i kam, ke misioni dites, me mu arrije
rrugesh nalesh pak, e naqut edhe pijm kallam
i shef quvesh rima, me i sdrume, dalin n'telefon
i kan bythqima t'vegjel, vertet
edhe, pse un bertet, secili prej tyne qe ka kuror n'dor
esht mbret, nuk ja krecet bash hic
nuk njef njerz bitch, truni perher skic
po vjen j.r, me pak ilaq, tani qetsoni trunin
merre dosen, bonja fjusin n'rrug, maje kanunin
mos lsho ti rrugen tate, ri gangstjerat jan patate
nona jote po ndryshon, shum dhurate ti bon mate
po kruhesh me krahem, ik shko spo lujna lojna me sara
ju kundra nesh, garantoj ju shuhet fara
pi tutesh dekes, ti se njef kanunin e lekes
kanuni esht per burra, e burri sja ka, friken vdekes

refren (x2):
esht bo errsin, krejt bashk tash po dalim
kur esht errsin, kembt e mia kurr nuk nalin
errsina mbizotron, errsina po m'kerkon
prezantoj, otr, n'rrug e n'mikrofon

a.k:
errsina bie, mashe rruget ne ket nat
policia, wouh wouh, dicka paskan nonen flak
otr-et ne aktion, dikujt po bojkan dom
pa pik stres nkry, se qishtu e kan zakon
dun me vjen perpara, qift i lyp kurr synin ngin
permngjes i thirr per ndin, le mos thirrin policin
se nuk ka sen qe na nal, e nuk ka sen qe na tut
me gjak ftoht shoki, na shum shpejt i krynim punt
a to the k, nxjerr ne ket mend
dy fjalt i thom te veshi, qasaj femnash iken qarku
e din se kush jam e, rrin se qa bom ne
o, t dhe r, jena thiest number one
ma ke bash per sy, kather shkojm na shohim kejt
s'esht nevoja me effekt, ftyra jote fol veq, qyqe
qoja menin qiko, haje afer du me t'prek, se
cicat paske t'forta, po dhe bythen shum perfekte


Ky tekst u dërgua nga  shkodraniDulla OTR
Featuring: AK & JR
Publikimi: 04/01/2010


Dulla Infektivi-D - Errsina
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Errsina".
3. Video është e këngës "Errsina", por nuk këndohet nga Dulla Infektivi-D.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Dulla OTR:


Komente 1