Më mbaj mend (për 1 muaj)

Egzon Ibrahimi - Lutje Per Nanen Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

ne mengjes kur dora e prek ujin per abdes
Ezani i thot zemres nga minarja
Qdo dashni t ksaj bote do ta lendoj ndarja

E un lutem i lenduar nga ndarja me ty
Dashnia i takon lotet me sy
Ste harroj ne lutje moj nanee, biri yt

Ah kur ti udhtove rruges s’ahiretit
Per mua u mbyll nje der e xhenetit
Me lutje per ty zbukurohet falja
Nga dashnit e ksaj bote mbetesh me e madhja

Ne mbramje kur vjen koha e fundit per falje
Ezani prap zemres i flet
Mirupafshim moj nane ne ahiret

Ah kur ti udhtove rruges s’ahiretit
Per mua u mbyll nje der e xhenetit
Me lutje per ty zbukurohet falja
Nga dashnit e ksaj bote mbetesh me e madhja
Egzon Ibrahimi
Publikimi: 09/01/2018
Muzika: Chipsi
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Chipsi


Egzon Ibrahimi - Lutje Per Nanen
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lutje Per Nanen".
3. Video është e këngës "Lutje Per Nanen", por nuk këndohet nga Egzon Ibrahimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Egzon Ibrahimi:


Komente 0