Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elita 5 - Arkimedi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Ti e njeh natyren time
sec te zhytem ne mendime
mos kujto se jane zemerime
por jane dehje plot gezime

Ti dhe une te bashkuar
e bejme naten te ndricuar
ndizen yjet per mrekulli
era e lehte me ban freski
era e lehte me ban freski

Asnjehere nuk jam i qete
optimizem me eshte kjo jete
se si Arkimedi e kam gjete
vajzen qe e dua me te vertete

Ky tekst u dërgua nga  kosovaPublikimi: 01/12/1990
Muzika: Nexhat Mujovi (Wirusi)
Orkestrimi: Elita 5


Më Shumë Këngë Nga Elita 5:


Komente 0


Elita 5 - Arkimedi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Arkimedi".
3. Video është e këngës "Arkimedi", por nuk këndohet nga Elita 5.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.