A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Elvana Gjata - Gjaku Im


Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  531

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Music & Lyrics:

Flori Mumajesi

Video Production:

Pro Video

Song from the album:

"Afer Dhe Larg"
Pse s'më do ti?
Pse s'të dua?
Jemi rritur bashkë
Sa pak jemi
Sa shumë vuajmë
Kemi ne një gjak

Marrëzi me siguri
Etja mbyt besimin
Hidh një hap e ndalo
Nuk po gjejmë drejtimin

Do ketë jetë, duro
Fort më godit, shkelmo
Nxirre zemërimin
Jam gjaku yt, shiko
Si unë askush s'të do
Riktheje ti besimin

Pse s'më do ti?
Pse s'të dua?
Jemi rritur bashkë
Sa pak jemi
Sa shumë vuajmë
Kemi ne një gjak

Pse s'më do ti?
Pse s'të dua?
Jemi rritur bashkë
Sa pak jemi
Sa shumë vuajmë
Kemi ne një gjak

Veten sot e gënjejmë
Me kokën ulur heshtim
Edhe ti edhe unë
Kemi humbur sensin

Do ketë jetë, duro
Fort më godit, shkelmo
Nxirre zemërimin
Jam gjaku yt shiko
Si unë askush s'të do
Riktheje ti besimin

Pse s'më do ti?
Pse s'të dua?
Jemi rritur bashkë
Sa pak jemi
Sa shumë vuajmë

Pse s'më do ti?
Pse s'të dua?
Jemi rritur bashkë
Sa pak jemi
Sa shumë vuajmë
Kemi ne një gjak


Lyrics submited by  Fjolllaa   alban677   laertaChords

Gm F
Pse s'më do ti?
A# F
Pse s'të dua?
D# F
Jemi rritur bashkë
Gm F
Sa pak jemi
A# F
Sa shumë vuajmë
D# F
Kemi ne një gjak

Gm F D# F x2

Gm F
Marrëzi me siguri
G# D# F
Etja mbyt besimin
Gm A# F
Hidh një hap e ndalo
G# D# F
Nuk po gjejmë drejtimin

C F
Do ketë jetë, duro
Dm D#
Fort më godit, shkelmo
D# F
Nxirre zemërimin
Gm Dm
Jam gjaku yt, shiko
F Dm D# F
Si unë askush s'të do
Gm F D# F
Riktheje ti besimin

Pse s'më do ti?
Pse s'të dua?
Jemi rritur bashkë
Sa pak jemi
Sa shumë vuajmë
Kemi ne një gjak

Pse s'më do ti?
Pse s'të dua?
Jemi rritur bashkë
Sa pak jemi
Sa shumë vuajmë
Kemi ne një gjak

Veten sot e gënjejmë
Me kokën ulur heshtim
Edhe ti edhe unë
Kemi humbur sensin

Do ketë jetë, duro
Fort më godit, shkelmo
Nxirre zemërimin
Jam gjaku yt shiko
Si unë askush s'të do
Riktheje ti besimin

Pse s'më do ti?
Pse s'të dua?
Jemi rritur bashkë
Sa pak jemi
Sa shumë vuajmë

Pse s'më do ti?
Pse s'të dua?
Jemi rritur bashkë
Sa pak jemi
Sa shumë vuajmë
Kemi ne një gjak


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019