Audio

Ema Qazimi - Cobani


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/03/1985

1985-03-31T00:00:00

Muzika:

Luan Zhegu

Teksti:

Adelina Mamaqi

Këngë e albumit:

"Trendeline Dhe Kenge"

Pjesëmarrëse në

Kur Vjen Pranvera 1985
E nje coban capkene te marre,
Sec e takoja cdo dite ne krua
Ne sy i digjej nje ndjenje e zjarrte
Dhe me veshtrime me thosh "Te dua"

Une per te luajtur me te ngahere,
Kur mbushja uje nje sy i hidhja,
Por kur me ndiqte behesha ere,
Kur me ndalonte nje fjale s'i flisja.

I hodha akull, por zjarri ndriti,
E derdha lote, por nuk u shua.
Coban capkeni sec ma grabiti,
Si duke luajtur moj zemren mua.

Nje mbremje vone ktheja nga kroi
Shtemben me uje mbaja mbi krye
Prapa nje drize se,c'me frigoi
E shtemba hopa, perdhe c'u thye.

Une per te luajtur me te ngahere,
Kur mbushja uje nje sy i hidhja,
Po kur me ndiqte behesha ere,
Kur me ndalonte njefjale s'i flisja.


Më Shumë Këngë Nga Ema Qazimi:

Më Shumë...