Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ema Qazimi - Gjurmë Të Arta Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Linde ti per te qene i lire shqiptar,
Por jeta s'ish' per ty nje dhurate,
Se mbi toke kish' gur shume dhe pak bar.
Jo, s'mund te jetoje ti pa Liri
Liria kenga e pare.

Lumenjte,
Kurre s'ndalen duke rrendur ne det.
As ti s'u ndale jo drejt Lirise,
Drejt nje kenge qe ndezi rrufete.

Ja tek rri o bir' i trimerise
Me ballin gjer tek rete.

Ne shekuj ec' mes krismave,
Mes bresherish te plumbave
I lidhur fort me token
Dhe me endren me te bukur, me te zjarrte.

Permbi truallin tend e mbeshtete koken
Ne cdo gezim e shqote o shqiptar.

Dhe tani, afroma pak ballin shqiptar
Ja koha la ketu ne cdo brazde shume gjurme
Eh c'gjurme te arta jane.

Po pranveren ke ti sot nder sy
Dyfeklidhurin me gjalme.

Lumenjte,
Kurre s'ndalen duke rrendur ne det.
As ti s'u ndale jo drejt Lirise,
Drejt nje kenge qe ndezi rrufete.

Ja tek rri o bir' i trimerise
Me ballin gjer tek rete.

Ne shekuj ec' mes krismave,
Mes bresherish te plumbave
I lidhur fort me token
Dhe me endren me te bukur, me te zjarrte.

Permbi truallin tend e mbeshtete koken
Ne cdo gezim e shqote,
Me koken lart, gjithmon.


Nuk kemi video për këtë këngë.
Ema Qazimi - Gjurmë Të Arta
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjurmë Të Arta".
3. Video është e këngës "Gjurmë Të Arta", por nuk këndohet nga Ema Qazimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ema Qazimi:


Komente 0