Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eneda Tarifa - Udhekryq (Feat. Walter Ricci)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  12

Sa dua te kem prane
Po ja qe nuk te kam
Sa shume zemra po m’qan
Vetem jam pa ty

Mbase ke te drejte
Mbase nuk te meritoj
Mbase duhet kohe qe une
Te reflektoj

Ascolto sempre questa melodia
Mi fa sentire più vicino a te
In questa notte che non passa mai
Se non ci sei…

E pagherei anche la luna,
Per averti accanto
Vorrei tornare indietro
Solo per non perderti


Ti se di sa peshon fjala
Ne udh’kryq mbeta vet e u ndala
Tu fala me trup e me shpirt ty tu fala

E non mi dire no nemmeno questa volta,
Se il mio cuore parla ti prego ascolta
Se chiudo gli occhi sono già vicino a te
E se ti bacio ora ma che male c’èJo mos fol ti per dashni
Se nuk e njeh e di
Me faj me ben tani
Kjo te shkon e ke mjeshtri

Mbase ke te drejte
Mbase nuk te meritoj
Mbase duhet kohe qe une
Te reflektoj

Me fjalet qe po me thote hena
Jo s’te ndjej ty afer
Mbylla syte une kete nate dhe mendova se do t’kisha prane gjithmone

Ti se di sa peshon fjala
Ne udh’kryq mbeta vet e u ndala
Tu fala me trup e me shpirt ty tu fala

E non mi dire no nemmeno questa volta,
Se il mio cuore parla ti prego ascolta
Se chiudo gli occhi sono già vicino a te
E se ti bacio ora ma che male c’è

E parol nun servn cchiu
suspir penzann ca tu
nun lasc mai chiustu ben ca a nuie
ce fa ancor sunna

Dhe jeten e ndala per ty
Qe shpirtin e bukur ma ke ndy
Qe dashurine nuk e ndave me mu
Vone qenke kujtu
Eneda Tarifa
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/03/2021
Festivali: Kënga Magjike 2021
Muzika: Gramoz Kozeli
Orkestrimi: Gramoz Kozeli & Klajv Kajno
Teksti: Gramoz Kozeli, Sergio Caropreso & Pasquale Scarano
Produksioni: Don Production
Guitar: Ergys Turku
Image Director: Joni Peci
Image Video Produksioni: Joni Peci
Choreography: Alessio Domenico La Padula
Hair And Makeup: Ujvara HajdariEneda Tarifa - Udhekryq
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Udhekryq".
3. Video është e këngës "Udhekryq", por nuk këndohet nga Eneda Tarifa.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eneda Tarifa:


Komente 0