Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eranda Libohova - 100 Pyetje  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  11

Muzika:

Gent Myftaraj

Teksti:

Pandi Laço

Pjesëmarrëse në

Festivali I 57-Të Në Rtsh

Komente

Asnjë Koment

12/11/2018

2018-11-12T12:07:53+00:00Ej si je
Ku je ti
100 pyetje kam

Nuk e di nga t'ja filloj
Sa kurioze jam
Po të pyes nuk guxoj

Ej si je
Humbur ke
A mund ta di se ku jeton

A mund të ketë për ty një tjetër unë
Të mos mjaftojë
Të të dojë shumë

Kush është ajo
Sa vjen mëngjesi
Do që mbi gjoksin tënd të flerë

Kush është ajo
Kur bie dielli
Ndan me ty të kuqen verë

Ashtu si unë
A ka një tjetër
Të të besojë ty verbërisht

Kush është ajo
Që cdo minutjë
Të thotë të dua cmëndurisht

Kush është ajo
Që për cdo natë
Ti merr ty puthjet djallëzisht

Kush është ajo
Në sytë e tu
Ndjehet e bukur mrekullisht

Ashtu si unë
A ka një tjetër
E a të ndjen ty marrëzisht

Kush është ajo
Që cdo minutë
Të thotë të dua cmendurisht

Rri dhe pak
Më mundon
A mund të pyes me kë jeton

A të ka dashur ty njeri sa unë
A të merr malli
Se mua shumë

Kush është ajo
Sa vjen mëngjesi
Do që mbi gjoksin tënd të flerë

Kush është ajo
Kur bie dielli
Ndan me ty të kuqen verë

Ashtu si unë
A ka një tjetër
Të të besojë ty verbërisht

Kush është ajo
Që cdo minutë
Të thotë ë dua cmendurisht

Kush është ajo
Që për cdo natë
Ti merr ty puthjet djallëzisht

Kush është ajo
Në sytë e tu
Ndjehet e bukur mrekullisht

Ashtu si unë
A ka një tjetër
E a te ndjen ty marrëzisht

Kush është ajo
Që cdo minutjë
Të thotë të dua cmendurisht

Kush është ajo
Sa vjen mëngjesi
Do që mbi gjoksin tënd të flerë

Kush është ajo
Kur bie dielli
Ndan me ty të kuqen verë

Ashtu si unë
A ka një tjetër
Të të besojë ty verbërisht

Kush është ajo
Që cdo minutë
Të thotë të dua cmendurisht

Kam dhe një pyetje
Të fundit
A je i lumtur?


Ky tekst u dërgua nga Dritan Duraj
Më Shumë Këngë Nga Eranda Libohova:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet