Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ergys Shahu - Mos I Beso  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  53

Muzika & Orkestrimi:

Artur Qerimi

Muzika & Orkestrimi:

Sokol Koçi

Teksti:

Ergys Shahu

Komente

Asnjë Koment

17/04/2012

2012-04-17T22:10:07+00:00Ku je sot a me kujton
A thu atij po i beson
Ti a e ndjen kur e perqafon.
Me thuaj ta di pse me torturon

Nga nje fjale zemra ime nis e rreh
Koha pas kthehet me mua ti je
Me mungon ajo koha jone
Nje tatuazh historine e tregon

Degjova per ty
Pikoj loti ne sy
Se besoja dot
Ne zemer mu ngul nje thik
Nje ndarje nga ty
Kurre se kisha prit
Se imagjinoja dot
Qe lar meje do jetosh
Me thuaj ta di a me sheh dot ne sy
Zeri im a te mungon dhe kenget qe kendoj per ty
Une e di ngado te shkosh ti mua sdo me harrosh
Une kam lene gjurme tek ti e ke tveshire
Tme zevendesosh...

Nga nje fjale zemra ime nis e rreh
Koha pas kthehet me mua ti je
Me mungon ajo koha jone
Nje tatuazh historine e tregon

Tani qe je vetem dhe kengen po degjon
Ma thuaj cmendon kohen tone a e kujtoj
Nostalgji sa kam per ty...
Nga nje fjale zemra ime nis e rreh
Koha pas kthehet me mua ti je
Me mungon ajo koha jone
Nje tatuazh historine e tregon


Më Shumë Këngë Nga Ergys Shahu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet