Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermal Fejzullahu - Për Një Dashuri  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  57

Teksti:

Avni Qahili

Muzika & Orkestrimi:

Marjan Filipovski (MAKI)

Këngë e albumit:

"100% Shqip Vol.1"

Këngë e albumit:

"Balada Dashurie"

Këngë e albumit:

"Per Nje Dashuri"

Pjesëmarrëse në

Top Fest 2

Komente

Asnjë Koment

30/12/2004

2004-12-29T23:00:00+00:00

Pse me ben te vuaj une
Dhe te shkrihem per nje dashuri
Dhe t’lutem dhe t’lutem per ty
Pse me ben me lote ne sy
Ndonse lotet nuk i meritoj
Kto netet te gjata si ti kaloj?

Ti qe sot je me tjeterkend
Dhe shume embel ti
i buzeqesh
Gjersa une pas teje
Dua te, sdua dua te vdes
Per nje dashuri

Ti qe sot je me tjeterkend
Dhe shume embel ti
po i buzeqesh
Gjersa une pas teje
Dua te vdes, une dua te vdes

Pse te besova aq shume
Dhe ta fala zemren time t’shkrete
Qe digjet, qe digjet tash vete
Pse me ben me lote ne sy
Ndonse lotet nuk i meritoj
Kto nete te gjata si t’i kaloj

Ref(4x):Ti qe sot je me tjeterkend
Dhe shume embel ti
i buzeqesh
Gjersa une pas teje
Dua te, sdua dua te vdes
Per nje dashuri

Ti qe sot je me tjeterkend
Dhe shume embel ti
i buzeqesh
Gjersa une pas teje
Dua te, sdua dua te vdes

Pas teje dua te vdes une dua te vdes


Ky tekst u dërgua nga Olgi Zenullari
Më Shumë Këngë Nga Ermal Fejzullahu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet