Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ermal Fejzullahu - Qika E Prishtinës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qika E Prishtinës".
3. Video është e këngës "Qika E Prishtinës", por nuk këndohet nga Ermal Fejzullahu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Ermal Fejzullahu - Qika E Prishtinës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  41

Muzika & Orkestrimi:

Marjan Filipovski (MAKI)

Teksti:

Avni Qahili

Këngë e albumit:

"100% Shqip Vol.2"

Këngë e albumit:

"Per Nje Dashuri"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+01:00Bukuria jote po shtohet per dite
jo veq mu po te gjith po i habit
n'fshatra e qytete si ti nuk ka
bukuria jote nganjer mben me qa.

Te kerkova dhe nuk te gjeta ne bot
t'mira jan po si ti nuk kishte nket bot
ndoshta fajin e ka kjo nen Dardani
qe tka fal me tbukuren ty kjo perendi.

Qika e Prishtines n'mendje po m'rrin
le ta din gjith bota se smundem pa ty
qika e Prishtines me e mira o vlla
lyp ku ta don zemra si ajo nuk ka.

Ti me ben te qesh edhe kur jam ne faj
gjitha mi fal edhe ateher kur kam faj
ti je me e mira e nuk ka koment
pa ty qik nuk mund te rrij asnje moment.

Te kerkova por nuk te gjeta ne bot
t'mira jan po si ti nuk kishte nket bot
ndoshta fajin e ka kjo nen Dardani
qe tka fal me tbukuren ty kjo perendi


Ky tekst u dërgua nga hatixhe
Më Shumë Këngë Nga Ermal Fejzullahu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë