Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermal Mamaqi - Mos Pi Mall, Bej Palester (Feat. Dr.Flori)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  56

Mos pi mall bej palester (2x)
Te du te te lule parizani
me xhiro te avashte
tha amani amani
pasi bona drru
pasi bona high
me turi ne toke thash rrash pastaj
O me tkam thon qe droga sbo mire
ja mshif mu cun king pa pire
pun po, lek po, femra po, ca mo do
ca tmoth o shpirt ti ske asigjo
E ke mir me lale
po i am fut ksaj valle
trruri ka bo dale
jam bo dale don dale
laka me xhamajka as kolumbia
produkti lazarat made in shqiperia

Ref.
O cun ka Zoti ne shenjester
kshuqe mos pi mall bej palester
o shpirt jeta seshte genjeshter
kshuqe mos pi mall bej palester (2x)

O mo cuni mekes
mos e digj kohen kot
merru cik me vrap
merru icik me not
Po ti ke goxha bab
ke goxha familje
mos e digj kot veten
mos u bo njeri pa lidhje me
A momo dhe ti
mos na vej ne seder
cna permene plakun
ai ka qene brez tjeter
vete ke thene o molo
se para kohve tona
buk voj e krip ku ka si tirona
Ti boj si tdush
ti boj ca tdush
dac bou burr
ndac vazhdo rrush

Po mo po edhe ti
e ke ne terezi
i fut nje tralala e haha hihi

Ref.
O cun ka Zoti ne shenjester
kshuqe mos pi mall bej palester
o shpirt jeta seshte genjeshter
kshuqe mos pi mall bej palester (2x)
Ermal Mamaqi
Featuring: Dr. Flori
Renditja: Top 200
Publikimi: 25/06/2014
Muzika: Dr. Flori
Teksti: Dr. Flori
Orkestrimi: Briz Musaraj
Video Produksioni: Pro Video


Ermal Mamaqi - Mos Pi Mall, Bej Palester
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Pi Mall, Bej Palester".
3. Video është e këngës "Mos Pi Mall, Bej Palester", por nuk këndohet nga Ermal Mamaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ermal Mamaqi:


Komente 2