TEKSTESHQIP

ESTTO & Soni Malaj
Amante
Lyrics

Jeten nuk e du pa t'pas afer ty
Se zemra ime (?) vetem ty
Un ty gjith zemren ta kom dhan
Jem betohu qe t'jemi bashk
Edhe frymen e fundit per ty e jap

[Refrain]

Zemer Zemer, dash-dashnija-ija mas teje po m'kap
Syte e mi po dojn moj zemer veq ty un me t'pa
Se kur t'them Te Amo, Te Te Amo ty me shpirt
Po du me dit a m'don njesoj 'dhe ti

Syte e mi shkelqejn sa here t'kom afer une ty
A e din ti sa t'du e mas teje po luj
Du me kan amante sa here ti me sheh
Dije qe kjoh zemer per ty rreh
Ti je veq i jemi, jemi je
Amante ti je

[Refrain]
2x
Zemer Zemer, dash-dashnija-ija mas teje po m'kap
Syte e mi po dojn moj zemer veq ty un me t'pa
Se kur t'them Te Amo, Te Te Amo ty me shpirt
Po du me dit a m'don njesoj 'dhe ti
(Aaaa)