Më mbaj mend (për 1 muaj)

Flaka Krelani & Doruntina Disha - Jeta Kerkon Dashuri  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  19

Pjesëmarrëse në

Festivali i 46-të në RTSH

Komente

1 🔥

Më Shumë Nga

Doruntina Disha

14/12/2007

2007-12-13T23:00:00+00:00Flaka: Se jeta iken dhe jo nuk kthen.
Doruntina: Dita pret diellin qe sapo vjen
Flaka: Ma jep ti doren te lutem pak
Doruntina:Unë ta jep zemrën në çast

(Flaka & Doruntina):
Se jeta ikën dhe jo nuk kthen,
dita pret diellin qe sapo vjen,
ma jep ti dorën te lutem pak,
une ta jep zemren në çast.

Doruntina: Zemrat kërkojnë veç dashuri jo lot ne sy .
Flaka: Nënat kërkojne nga çdo njeri,
jeta kërkon dashuri.

(Flaka & Doruntina):Kjo dashuri qe sundon në k'te bot' duam te zgjohet tek çdo njeri,
duam qe zemrat te kenë lumturi, ashtu si unë ashtu dhe ti.(*2)

Flaka: Se jeta iken dhe jo nuk kthen.
Doruntina :Dita pret diellin qe sapo vjen
Flaka:Ma jep ti doren te lutem pak
Doruntina:Un' ta jep zemrën në çast.

(Flaka & Doruntina): Se jeta ikën dhe jo nuk kthen,
dita pret diellin qe sapo vjen,
ma jep ti dorën te lutem pak,
une ta jep zemren në çast.

Doruntina: Zemrat kërkojnë veç dashuri jo lot ne sy.
Flaka:Nënat kërkojne nga çdo njeri,
jeta kërkon dashuri.

(Flaka & Doruntina):Kjo dashuri qe sundon ne k'te bote, duam te zgjohet tek çdo njeri,
duam qe zemrat te ken' lumturi ashtu si un' ashtu dhe ti.(*2)


Ky tekst u dërgua nga *rihanna*   2Olsi2
Më Shumë Këngë Nga Flaka Krelani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet