Më mbaj mend (për 1 muaj)

Frederik Ndoci - Por Si Ti Nuk Ka Nje Tjeter Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  28

Kur me djegin lot e brenge
Vij ne Shkoder i fashoj
Dhimbja e shpirtit bahet kange,
Bahem zog e fluturoj.
Dhimbja e shpirtit bahet kange,
Bahem zog e fluturoj.

Neper dasma e pervjetore,
Krenarine na perkedhel,
Mos harro i thote femijes
Je shkodrane moj Michelle.
Mos harro i thote femijes
Je shkodrane moj Michelle.

Ref.
Dhe jehon jare e vjeter,
Rritet malli e bahet det
Porsi ti nuk ka nje tjeter
Mori Shkoder ne ket' jete.

Jam yt bir e te kam nane,
Moj embleme e lumturise
Je legjende me ore e zana
Det i madh i dashurise.

Dhe jehon jare e vjeter,
Rritet malli e bahet det
Porsi ti nuk ka nje tjeter
Mori Shkoder ne kete jete.

Taraboshi e Labeati,
Maranai perkarshi,
Drini, Buna edhe Kiri,
Buze Rozafes bahen nji.
Drini, Buna edhe Kiri,
Buze Rozafes bahen nji.

E mes tyre Shkoderlocja
Neper shekuj kaleron
Bijte shtegtare qe lane cerdhen,
Neper dasma mi bashkon.
Bijte shtegtare qe lane cerdhen,
Neper dasma mi bashkon.

Cerdhe e vjeter nazemadhe,
Zogjte shtegtare me kange i pret
Eni bij tek gjiri i Shkodres,
Merrni force e merrni jete.

Dhe kudo qe fluturoni,
Ne cdo vend e ne cdo ane
Krenarine mos e harroni
Krenarine se jam shkodran!

Dhe jehon jare e vjeter,
Rritet malli e bahet det
Porsi ti nuk ka nje tjeter
Mori Shkoder ne ket' jete.
Frederik Ndoci
Publikimi: 30/12/2012
Muzika: Zef Çoba
Teksti: Fadil Kraja
Orkestrimi: Shpëtim Saraçi


Frederik Ndoci - Por Si Ti Nuk Ka Nje Tjeter
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Por Si Ti Nuk Ka Nje Tjeter".
3. Video është e këngës "Por Si Ti Nuk Ka Nje Tjeter", por nuk këndohet nga Frederik Ndoci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Frederik Ndoci:


Komente 0