Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Gena - Shqiponja E Lire  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

12/12/2019

2019-12-12T16:00:08+00:00

Muzika:

Gena

Teksti:

Endrit Mumajesi

Orkestrimi:

Gent Myftaraj

Orkestrimi:

Vin Veli

Video Produksioni:

MAX Production

Pjesëmarrëse në

Festivali I 58-Të Në Rtsh




Linda une ne kete bote
Ne te bukuren Shqiperi
Trima,histori, dhe lote
Gjaku im eshte kuq e zi..

Jo une kurr se kam harruar
Amanet mu ma kan len
Ne kte toke te bekuar
Shqiperine e kemi nene

Refreni
Oooo ooo flututuron Shqiponja e lire
Oooo ooo te t'shohin e krejt le ta din
Oooo ooo flututuron Shqiponja e lire
Oooo ooo me zemer e duam Shqiperine

Gege,e tosk,e arbereshe
Cameri e diaspore
Dhe peng perjet ne zemer
Moj e shtrenjta jone Kosove

Jo une kurr se kam harruar
Amanet mu ma kan len
Ne kte toke te bekuar
Shqiperine e kemi nene

Refreni
Oooo ooo flututuron Shqiponja e lire
Oooo ooo te t'shohin e krejt le ta din
Oooo ooo flututuron Shqiponja e lire
Oooo ooo me zemer e duam Shqiperine

Oooooo ooooo...
Oooooo ooooo...

Refreni
Oooo ooo flututuron Shqiponja e lire
Oooo ooo te t'shohin e krejt le ta din
Oooo ooo flututuron Shqiponja e lire
Oooo ooo me zemer e duam Shqiperine






Më Shumë Këngë Nga Gena:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet