A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Gezim Nika & Fatmira Breçani - Plak U Bafsha Po S'te Mora


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

07/01/2014

2014-01-07T15:16:53

Më Shumë Nga

Fatmira Breçani

Këngë e albumit:

"Liridona"


Je e zeze si bora ne bjeshke
Je e keqe si molla ne vjeshte
Hidhet si mjalta, e zi si bora
Plak u befsha po te mora

Je ma i keqi i nji katundi
Kur te shoh ty, nuk me merr gjumi
Je i shkurt si lis me rremba
Kur te shoh ty, fort me rreh zemra

Hidhet si mjalta, e zi si bora
Plak u befsha po te mora

Hidhet si mjalta, e zi si bora
Plak u befsha po te mora

Rafte nje bore e ty te ngrifte
Rafte ai diell o ty te shkrifte
Ti ma befsh dasmen ne vjeshte
Makine dasme pac nje breshke

Makine dasme tu befte breshka
Dy-tre vjet tu shtyfte martesa
Ma befsh dasmen me shtate krushqe,
kater lepuj e tre mushqe

Hidhet si mjalta, e zi si bora
Plak u befsha po ste mora

Hidhet si mjalta, e zi si bora
Plak u befsha po ste mora

Plak u befsha po ste mora


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019