Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gili & Shkurte Fejza - Kënga E Popullit

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kënga E Popullit".
3. Video është e këngës "Kënga E Popullit", por nuk këndohet nga Gili & Shkurte Fejza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gili & Shkurte Fejza - Kënga E Popullit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Le Te Puthen"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Shkurte Fejza

01/12/1999

1999-11-30T23:00:00+00:00KËNGA E POPULLIT

Gjakatari Srebrenicës i djeg tokat e Drenicës

djeg Glloxhanin, Rahovecin djeg Decanin Ponoshecin hej

Jan que n’kamb Drenica e Peja, krejt Kosova e Malisheva

e kan dhanë nji bes shqiptare, jem ushtria clirimtare hej

Ref:

Jan betu trimat mbi varre, kur se lshojmë këtë tokë shqiptare

me gjak nderin do ta mbrojmë

përtej pragut s’kem ku shkojmë

o hej

Jan betu trimat mbi vare, kur se lshojmë këtë tokë shqiptare

n’emër të Zotit e t’lirisë vdesim n’pragun e shtepisë, o hej

Ku është mësuesi ku janë nxansit

i ka vra dora e hasmit

derdhet gjaku qelen varre

mos gjëmo Kosov shqiptare hej

pyet Evropa kah po dalin

as nga fusha e as nga mali

vdekja për lirinë kombëtare

thirr ushtrinë tonë clirimtare


Ky tekst u dërgua nga  fanstar   Takatlushja
Më Shumë Këngë Nga Gili:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet