Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG - I Humbur (Feat. Andin Randobrava)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  16

po i thuri ca vargje per jet e për veti
per qdo shqiptar qe e treti gurbeti
nje mjegull e zez me njerzt qe si njoh
ditet m´kalojn e rinin spo e shoh
u treta edhe mbeta n´vetmi m´kaloi jeta
qe sa vejt me lot po rrin nan e shkreta
zemra i digjet dhe ende pret n´der
po se di a mundem ta shoh n'kete ver
pse a thu linda kto dit ti perjetoj
askend nuk po e njoh asgje nuk po kuptoj
dera e botes nuk osht streh e kokes
m´ka marr malli per gurt e per eren e tokes
te kem ne ate vend nip e sternip
te shoh veq shqiptar e te flas vetem shqip
dua kur te zgjohem t'me vjen nena te fytyra
e jo nje i huaj t´me ngarkoj me detyra

Andin Randobrava

Ref:2x
Pritem nan se po vi
qe ta fshi at lot ne sy
se di n'zemer mall sa kam
ne gyrbet i humbur jam

N´rrug te evropes i bom per gazeta
kerkush sum kqyr e sum thot tungatjeta
me mall qdoher ne djell e ne hen
te pafsha te gjall edhe njeher oj nen
dua para teje me mir une te shuhem
me fal qe s'me ke tani kur te duhem
mallku qofsh serbi qe m´dajte me shpi
gjysa e zemres n´gyrbet e tjetra n´Shqipri
ee moj Kosov po shum plag i pate
vdekje shkini the qafen n´karpate
e ju o t´paftyra qe hani neper zyra
qe dom i boni vendit me loj loj mnyra
boni niher bashk pash besen e shqiptarit
se per Kosovë e fala kejt njersen e ballit
do kalben n´burgje shum vujn per atdhe
dikush njeh veq pare s´njeh komb e as fee

Andin Randobrava

Ref:2x
Pritem nan se po vi
qe ta fshi at lot ne sy
se di n'zemer mall sa kam
ne gyrbet i humbur jam

Fjala e mir e sheron zemrimin
e deshta atdheun dhe e gjeta mergimin
po ky nuk eshte kundershtim i vetes
veq grack e madhe e servuar prej jetes
kshtu e kisha t´shkruar komplet per tu harruar
veq nje loke plak me pret me dy duar
kam vendosur sot te vi hatri jot
per ty dhe Kosoven te betohem ne Zot
ndaloje at lot se djali po te vjen
askush s'do t´na ndaj besom nana jem
do te duhet shum koh me ty me u qmall
ditet i numroj dhe smund te bej ball
at dit po e pres te dal ne ajrodrum
let me pyes kushdo se per ku po shkon
i qeshur do ti flas i djegur nga malli
po shkoj qe ta shoh at loke per s'gjalli

Andin Randobrava

Ref:2x
Pritem nan se po vi
qe ta fshi at lot ne sy
se di n'zemer mall sa kam
ne gyrbet i humbur jam


Ky tekst u dërgua nga NattiGold AG
Featuring: Andin Randobrava
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2009


Gold AG - I Humbur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Humbur".
3. Video është e këngës "I Humbur", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gold AG:


Komente 0