Më mbaj mend (për 1 muaj)


Gold AG - Ruaje Flamurin

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ruaje Flamurin".
3. Video është e këngës "Ruaje Flamurin", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Gold AG - Ruaje Flamurin  (Feat. Hysni Klinaku)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  63

Këngë e albumit:

"Bonu Vetvetja"

Komente

5 🔥

Featuring

Hysni Klinaku

08/11/2011

2011-11-08T18:11:25+00:00GOLD AG:

Një SHQIPNI komb e kam, djal prej Drenice jam.
Trojet tona more shka, s`ka armik qe na sundon.
Vjen Bedria me Aben po thirr o Baca Adem!
Pritum Atdheu jem, vi t`jap Gjak prej zemres tem!
Me tortura jena rrit, e ket dit e kena prit.
Moti fjalen ta kom dhan o Flamur s`kam me t`korit
Se plumi i armikut, kurr s`ma bjen deken.
Se gjithmon jam i gjall, për Atdhe kur e jap jeten.

Për ty KOSOVA Nanë, unë u ktheva prej mergimit.
Ma ruj o vlla idealin, deri diten e bashkimit!
Drejt nga Kosmaqi flakë, u kall Galica.
Po luften se nali Dukagjini e Drenica.
Largoj serbi kta korba faqezi !
Se përveq ZOTIT n`qiell, kujt me iu tut nuk di.
Lufton Shqiponja se s`tremet me bisha.
Jam vlla Bedri Shala, ku je Bekim Berisha?

Ref 2x: Hysni Klinaku

Ruaje FLAMURIN vlla
Sot se neser bahet vonë.
Ngjyren mbrenda që e ka
E ka skuqur Gjaku jonë.

GOLD AG:

Luftën se nali kurr, përhajr kjo darsëm.
Nuk ta di tutën, se moti t`kam hasem.
Mledhi çetniktë se ja dijm ato zanate
Plumi jem t`përcjell deri kur t`nisni n`karpate
Kangen se nalim e Kufijt i qendisim
Lulet n`pranver na me Gjak i ujisim
Jena t`pathyeshëm kur t`dalim n`betejë
Kështu lufton Shqiponja n`Prekaz e n`Pejë.

Mbahu moj loke për ne mos maj zi
Se veq burrat desin për t`shtrejten LIRI
Valo FLAMUR i Lir n`ket Atdhe
Je simboli ma i shtrejt që jeton mbi dhe.
Bijt e KOSOVËS për ty marrin hak
E ngjyra e jote po skuqet me gjak
Luftojm për ty që mos t`humbesh kurr,
Ty jeten ta fali, MA I MIRI FLAMUR!

Ref. 4 x Hysni Klinaku

Ruaje FLAMURIN vlla
Sot se neser bahet vonë.
Ngjyren mbrenda që e ka
E ka skuqur Gjaku jonë.
***********************


Ky tekst u dërgua nga  EnnisaaAG   WaLeGOLDAG   Dddionis   fitore
Më Shumë Këngë Nga Gold AG:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet