Më mbaj mend (për 1 muaj)

Gold AG - Flamur N'zemër (Feat. Remzije Osmani)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  40

Në Vlonë me 28 te vjeshtes se 3t 1912
Pas fjaleve qe tha zoti kryetar Ismail Qemal beu
me te cilat tregoi rrezikun e madh ku ndodhet sot Shqipria
Te gjith delegatet me nje za venduan
Qe Shqipria me sot te bahet ne vehte
E LIRË DHE E MOSVARME
Luigj Gurakuqi

Gold Ag:
FRIKA S'UM NDAL AS ARMIKU S'UM BIND
SE N'GERGOC T'DUSHKAJES MU NANA M'KA LIND
JENA T'VETDIJSHEM PER AT QKA VEPROJM
SE VEQ ME PUSHK KOSOVEN E MBROJ
E LUFTA S'MBARON PA U KRY KOMPLET
PA U KTHY ÇDO SHQIPE N'FOLEN E VET
NA I DALIM PERBALL BASH QYSH NA KA HIJE
FISHEKUN E MRAM VLLA E SHPRAZI N'SHKIJE
TASH PERGJITHMON E KUPTON O ARMIK
SE SHQIPNI I THOJM KEJT KU FOLET SHQIP
NDRIÇOJM KET VEND SI DIELLI E HANA
KURR NUK E LSHOJM PER KRAJL E SULLTANA
BORXH IA KENA T'PARVE QE 'DOR TON E LAN
SE NA KEM 1 NAN E VEQ 1 VATAN
AMANETIN TEM SHOK JU NDER MEND TA MBANI
JOM TIGER KOSOVE M'THON FADIL NIMANI

REF 2X:REMZIJE OSMANI
FLAMUR N'ZEMER FLAMUR N'DOR
KUQ E ZI N'TROJET E MIA
VALO SHQIPE KET NENTOR
SE E JONA ASHT SHQIPNIA

KUSH PRIN I PARI U JEP VULLNET T'RIVE
KUSH SI ME GOJ I SHKYN UJQIT E SHKIVE
VIJ KU TO NEVOJA ME KRIS PUSHK APET
SE ILIRIDË E LUGINË SA T'JOM GJALL SI LA VET
SLLAV E MAQEDON KEJT LE T'BOHEN BASHK
SE BESA JON JA U SHTIN TUTEN N'ASHT
EDHE 1 JET ME PAS UN TA FALI SHQIPNI
SE HA BUK E KRYP E S'JETOJ PA TY
RRETHOJN XHANDART ME TANKE E MARINCA
PO LUFTON TIGRI E LUFTON VAKSINCA
KNOJM E LUFTOJM SE S'NA DHIMSET JETA
KTHEHEN SHQIPONJAT N'FOLET E VETA
E QUJM ILIRI E S'E SHESIM ME PARE
LINDIN SHUM FOSHNJE KUR QELEN VARRE
E DERI KUR T'KTHEHET AJO HARTA E VJETER
LUFTOJM PER SHQIPNI SE S'DOJM REGJIM TJETER

REF 4X:REMZIJE OSMANI
FLAMUR N'ZEMER FLAMUR N'DOR
KUQ E ZI N'TROJET E MIA
VALO SHQIPE KET NENTOR
SE E JONA ASHT SHQIPNIA


Ky tekst u dërgua nga Victoria Gold Ag   VictoriaGold AG
Featuring: Remzie Osmani
Renditja: Top 200
Publikimi: 28/11/2012


Gold AG - Flamur N'zemër
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Flamur N'zemër".
3. Video është e këngës "Flamur N'zemër", por nuk këndohet nga Gold AG.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Gold AG:


Komente 4