Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Folklorik Gollaku, Halil Bytyqi & Naim Krasniqi - Therret Prizreni Mori Shkoder Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Therret Prizreni Mori Shkoder" kënduar nga Grupi Folklorik Gollaku, Halil Bytyqi & Naim Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 1 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
1

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ali Krasniqi & Hazir Krasniqi - Therret Prizreni Mori Shkoder

Thrret prizreni mori shkoder
hajde trrim se te kam moter
merre durrsin e tiranen
se na kshtu e gzojna nanen
un thrras pej edhe gjakov
ooo drenic llap edhe rugov
vjen deqani e mitrovica
kaqaniku e kamenica
vjen gjilani e prishtina
ferizaji edhe klina
ooooo nket kala sbashku te rrina...

Heeej kur te vini ooo kur te vini
mos harroni edhe krujen o ktu tma ftoni
qoni lajm ne gjirokaster
tepelen e mallakaster
as mirdit kuksin me thirr
thirre korqen o me rrethin
thrras tetoven o gostivarin
thrras ulqinin e tivarin
bujanovci vjen presheva
suhareka e malisheva
ooooooooo ton Gollaku e Podujeva

Heeeej kam thirr plav kam thirr guci
ooo Hot Grut edhe malsi
kam thirr dibren ohrin strugen
merre lezhen edhe puken
vjen qameria vjen janina
oo lum na lum sbashku do rrina
manastiri ka qu fjal
gjithsesi un kam me ardh
gjithsesi un kam me ardh o se per korq malli mka marr
po ni bes ka than e ki oooo herdokur te ju do vimee

Heej kur te vini dor per dore mos harroni t'shkoni nvlor
qonja vlores ni porosi ni flamur le ta mbaj ne gji
te gjith vllazen edhe motra eni ktu po na thrret votra
ni kunor bashk ta qendisim o ni flamur pa yll ta ngrisim
le te degjoj sot bota e maar
OO KSHTU RRIm BASHK OOO
HEEEU POPULLI SHQIPTAR O HEJJJJ....

Shkelqim Kosova - Therret Prizreni Mori Shkoder

Thrret prizreni mori shkoder
hajde trrim se te kam moter
merre durrsin e tiranen
se na kshtu e gzojna nanen
un thrras pej edhe gjakov
ooo drenic llap edhe rugov
vjen deqani e mitrovica
kaqaniku e kamenica
vjen gjilani e prishtina
ferizaji edhe klina
ooooo nket kala sbashku te rrina...

Heeej kur te vini ooo kur te vini
mos harroni edhe krujen o ktu tma ftoni
qoni lajm ne gjirokaster
tepelen e mallakaster
as mirdit kuksin me thirr
thirre korqen o me rrethin
thrras tetoven o gostivarin
thrras ulqinin e tivarin
bujanovci vjen presheva
suhareka e malisheva
ooooooooo ton Gollaku e Podujeva

Heeeej kam thirr plav kam thirr guci
ooo Hot Grut edhe malsi
kam thirr dibren ohrin strugen
merre lezhen edhe puken
vjen qameria vjen janina
oo lum na lum sbashku do rrina
manastiri ka qu fjal
gjithsesi un kam me ardh
gjithsesi un kam me ardh o se per korq malli mka marr
po ni bes ka than e ki oooo herdokur te ju do vimee

Heej kur te vini dor per dore mos harroni t'shkoni nvlor
qonja vlores ni porosi ni flamur le ta mbaj ne gji
te gjith vllazen edhe motra eni ktu po na thrret votra
ni kunor bashk ta qendisim o ni flamur pa yll ta ngrisim
le te degjoj sot bota e maar
OO KSHTU RRIm BASHK OOO
HEEEU POPULLI SHQIPTAR O HEJJJJ....

Edona Llalloshi - Therret Prizreni Mori Shkoder

hejjj therret prizreni mori shkoder
hajde te rrim se ta kam moter
merre durresin dhe tiranen
se na keshtu e gzojna nanen
un thrras pej edhe gjakov
drenic-llap edhe rrugov
vjen deqani e mitrovica
kaqaniku e kamenica
vjen gjilani dhe prishtina
ferizaji edhe klina
ooooo keshtu ne kala s'bashku dot rrina

hejjjj kur te vini mos harroni
edhe krujen ketu ta ftoni
qoni lajm ne gjirokaster
tepelen e mallakaster
has miredit kuksin me thirr
thirre korçen me rrethin
therras ulqinin dhe tivarin
therras tetoven e gostivarin
bujanovcin e vjen presheva
suhareka dhe malisheva
oooooooo tangollaku e podujeva

hejjjjjjj kam thirr plav edhe guci
hot e grut o me malsi
kam thirr dibren ohrin strugen
merre lezhen edhe kuken
manastiri me ka qu fjal
gjith se si un kam me ardh
githsesi une kom me ardh
se per korq malli me ka marr
se ni bes ka than e ki
o herdokur te ju dot vi

oooooouu kur te vini dor per dor
o mos harroni te shkoni ne vlor
qonja vlores ni porosi
o ni flamur ta merr ne gji
teton vllazen edhe motra
eni ktu po ju thrret votra
ni kuror o ta qendisim
o ni flamur pa yll ta ngrisim
le te degjoj sot bota mbar
o kshtu rrin bashk moreeeeeeeee
haj populli shqiptar anjioooooooo hej


Featuring: Naim Krasniqi (Rapsod)
Featuring: Halil Bytyqi
Publikimi: 14/10/2014Më Shumë Këngë Nga Grupi Folklorik Gollaku:


Komente mbi këtë këngëGrupi Folklorik Gollaku, Halil Bytyqi & Naim Krasniqi - Therret Prizreni Mori Shkoder
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Therret Prizreni Mori Shkoder".
3. Video është e këngës "Therret Prizreni Mori Shkoder", por nuk këndohet nga Grupi Folklorik Gollaku, Halil Bytyqi & Naim Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.