TEKSTESHQIP

Ilia Basho
Nëna Në Ëndërr
Lyrics

Nene moj cme je tretur
mos ke qen gje e semur
lotet ty te kan tretur
valle kam qan dhe un

Ref(2here)

hap syt dhe per cudi
nena sec mu largua
veshtrimi ne syt e saj pa jet
me mbeten fiksuar

kafen e pir gjysm
e le ne filxhan
me the se do te vish
e di se me ke xhan

Ref (2here)
hap syt dhe per cudi
nena sec mu largua
veshtrimi ne syt e saj pa jet
me mbeten fiksuarcme sheh e shtrenjta nene
me goj pse nuk m flete
dheu esht i rende
dhe kam qen dhe vete
Ref (2here)
hap syt dhe per cudi
nena sec mu largua
veshtrimi ne syt e saj pa jet
me mbeten fiksuar

DËRGOI: